Mecz Real - Barcelona: Vinicius Junior odpowiedział z karnego. Przerwał serię ter Stegena

Jacek Czaplewski
Real - Barcelona: gol Viniciusa Juniora
Real - Barcelona: gol Viniciusa Juniora PAP/EPA
FC Barcelona bardzo krótko cieszyła się z prowadzenia w El Clasico. Raptem dwanaście minut później, czyli w 18 minucie Real Madryt doprowadził do wyrównania na Santiago Bernabeu. Rzut karny po faulu na Lucasie Vazquezie wykorzystał niezawodny Vinicius Junior. Obejrzyjcie jego bramkę na 1:1 w najważniejszym meczu sezonu.

Real - Barcelona. Królewscy prędko odpowiedzieli w El Clasico

Skąd wzięła się jedenastka? Vazquez po kiwnięciu Joao Cancelo wpadł z piłką w okolice pola bramkowego, po czym został sfaulowany przez Pau Cubarsiego. Sędzia od razu wskazał na wapno.

- Moim zdaniem rzut karny dla Realu dość klarowny. Vázquez wykorzystał fakt, że obrońca wystawił nogę i upadł na murawę. Niegdyś mówiło się na to "cwaniactwo boiskowe" - ocenił na portalu X (dawniej Twitter) ekspert sędziowski Łukasz Rogowski.

Mecz Real - Barcelona. Gol Christensena w 6 minucie

Vinicius Junior swojego trzynastego gola w sezonie (tyle samo ma Robert Lewandowski) strzelił po precyzyjnym uderzeniu. Tym samym doprowadził do remisu i przerwania serii Marc-Andre ter Stegena, który przepuścił pierwszą piłkę w lidze po przeszło 650 minutach.

Gola Vinicius celebrował w swoim stylu - tańcem przed kibicami.

Real - Barcelona: Gol Viniciusa na 1:1