Miedź Legnica otrząsła się po porażce w Niemczech. Wygrana Miedzianki w Turcji

Piotr Janas
Piotr Janas
Miedź Legnica - FC Hradec Králové 3:1
Miedź Legnica - FC Hradec Králové 3:1 FOT. twitter.com/MiedzLegnica
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Miedzi Legnica pokonali czeski FC Hradec Králové 3:1 w swoim czwartym meczu kontrolnym tej zimy. Wynik otworzył niezawodny Ángelo Henríquez, a kolejne dwa trafienia po przerwie dołożył wracający do dobrej formy po kontuzji Kamil Zapolnik.

Miedź Legnica przygotowuje się do piłkarskiej wiosny w tureckim Belek. Tuż przed wylotem legniczanie zmierzyli się z trzecioligowym niemieckim Dynamem Drezno na wyjeździe i doznali dotkliwej porażki (0:5). Niedługo potem wsiedli na pokład samolotu lecącego do Turcji i tam chcieli szybko zatrzeć złe wrażenie.

Ostatni zespół w tabeli PKO Ekstraklasy zakontraktował mocnych sparingpartnerów nad Bosforem. Pierwszym z nich był 5. obecnie zespół czeskiej ekstraklasy FC Hradec Králové. Faworytem byli rywale, ale Miedzianka już do przerwy prowadziła 1:0 po trafieniu niezawodnego Ángelo Henríqueza.

Potem przypomniał o sobie kontuzjowany przez dużą część poprzedniej rundy Kamil Zapolnik, dokładając dwa trafienia. Potwierdził tym samym, że wraca do optymalnej formy, co może tylko cieszyć trenera Grzegorza Mokrego. Ostatecznie Miedź wygrała 3:1. Kolejny sprawdzian w niedzielę. Miedź zagra wówczas z azerskim Neftçı Baku.

Miedź Legnica - FC Hradec Králové 3:1 (1:0)
Bramki: Henríquez 8, Zapolnik 77, 79 - Dvořák 51-k.
Miedź (I połowa): Lenarcik - Massoúras, Gülen, Mijušković, Carolina, Matynia - Narsingh, Chuca, Naveda, Obieta - Henríquez.
II połowa: Abramowicz - Kostka, Mijušković, Matuszek, Carolina, Matynia - Drachal, Dominguez, Naveda, Kobacki - Zapolnik.
Hradec Králové (skład wyjściowy): Vízek - Harazim, Čech, Leibl - Gabriel, Smrž, Rada, Trusa, Pudhorocký, Novotný - Koubek.