Mistrz Łotwy pokonany

Adam Lisiecki
Josef Petrik (z lewej) strzelił pierwszą bramkę dla Pogoni
Josef Petrik (z lewej) strzelił pierwszą bramkę dla Pogoni Łukasz Piotrowski (Ekstraklasa.net)
Po golach Josefa Petrika i Piotra Petasza, Pogoń Szczecin pokonała drużynę mistrza Łotwy – Metalurgs Lipawa 2:0. Był to pierwszy sparing Pogoni podczas zgrupowania w tureckiej Antalyi.

Biorąc pod uwagę, że Wisła Kraków odpadła w eliminacjach do Ligi Mistrzów z mistrzem Estonii, to sparing Pogoni z klubem, który wygrał rozgrywki ligowe na Łotwie trzeba uznać za wartościowy.

Pogoń potrafiła to spotkanie wygrać. Pierwszą bramkę dla szczecinian zdobył po indywidualnej akcji czeski obrońca Josef Petrik. W drugiej połowie wynik ustalił swoim firmowym uderzeniem z rzutu wolnego Piotr Petasz.

Warta odnotowania jest sytuacja z 72 minuty, kiedy to Radosław Janukiewicz obronił jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką przez Daniela Wólkiewicza.

Podczas obozu w Turcji Pogoń planuje rozegrać jeszcze trzy sparingi. Przeciwnikami na pewno będą ukraińskie zespoły Zoria Ługańsk i Wołyń Łuck. Ostatni sparingpartner jest jeszcze nie wiadomą, ale prawdopodobnie będzie to rywal z zagranicy. Po powrocie do Szczecina w planach jest jeszcze jedna gra kontrolna z GKP Gorzów.