Młodzieżowcy na boisku: 20. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Jakub Piotrowski walczy o piłkę z Błażejem Augustynem
Jakub Piotrowski walczy o piłkę z Błażejem Augustynem Karolina Misztal
Lotto Ekstraklasa. W 20. kolejce obejrzeliśmy grę szesnastu młodzieżowców. Zachwycił Jakub Piotrowski z Pogoni Szczecin, dzięki któremu drużyna w meczu z Lechią Gdańsk (3:1) przełamała trwającą od sierpnia niemoc.

Występy młodzieżowców w 20. kolejce Lotto Ekstraklasy

Cracovia – Adam Wilk (rocznik 1997) – Po długiej przerwie wrócił między słupki. Derbów z Wisłą nie będzie jednak mile wspominać. Cztery razy wyjął piłkę z siatki.
Kamil Pestka (1998) – Cały mecz na lewej obronie. Tak jak reszta kolegów może po nim ze wstydu ukryć twarz.

Górnik Zabrze – Mateusz Wieteska (1997) – Jak co kolejkę pełne 90 minut – tym razem przeciwko Arce Gdynia. Znów bez żółtej kartki.
Szymon Żurkowski (1997) – Zszedł w 79 minucie. Zmienił go David Ledecky.
Maciej Ambrosiewicz (1998) – Rozegrał cały mecz w roli środkowego pomocnika. Niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – Utrzymał pierwszy skład. Tak jak z Sandecją Nowy Sącz przeciwko Koronie Kielce zagrał od początku. Zdobył bramkę na 3:1. W 74 minucie zmienił go Martin Pospisil.

Lech Poznań – Robert Gumny (1998) – Ponownie zaliczył 90 minut – w tej kolejce przeciw Zagłębiu Lubin.
Kamil Jóźwiak (1998) – Ponownie z ławki, ale na dłużej niż ostatnio. Wszedł w 58 minucie za Mario Situma.

Piast Gliwice – Patryk Dziczek (1998) – Rozegrał cały mecz przeciwko Legii Warszawa. W tym sezonie opuścił tylko dwa spotkania, z czego jedno przez kartki.
Denis Gojko (1998) – Został wpuszczony tylko na moment. W 81 minucie pojawił się w miejsce Martina Bukaty.

Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Jeden z bohaterów przełamania zespołu. Przeciwko Lechii Gdańsk strzelił gola i zanotował asystę. W 90 minucie wszedł za niego Dawid Kort.

Śląsk Wrocław – Adrian Łyszczarz (1999) – Wszedł tylko na parę minut spotkania z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. W 84 minucie zmienił bowiem Kamila Vacka.
Sebastian Bergier (1999) – Tak jak kolega też z ławki i na chwilę. W 87 minucie zmienił Arkadiusza Piecha. Zdążył obejrzeć żółtą kartkę.

Wisła Kraków – Kamil Wojtkowski (1998) – Jako jedyny młodzieżowiec drużyny może liczyć na kolejne występy. Tym razem z ławki i na moment – przeciwko Cracovii zagrał od 81 minuty, gdy zmienił autora dwóch asyst, Pawła Brożka.

Wisła Płock – Konrad Michalak (1997) – Zaliczył 20 minut przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Wszedł za Nico Varelę.

Zagłębie Lubin – Filip Jagiełlo (1997) – Powrócił do wyjściowej jedenastki. Z Lechem Poznań dostał szansę gry do ostatniego gwizdka.

Drużyny bez młodzieżowca w 20. kolejce:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Sandecja Nowy Sącz.