Mundial 2014. Nigeria zostanie wykluczona z turnieju? [WIDEO]

Marcin Trzyna
Wybuchła wielka afera po towarzyskim spotkaniu Szkocji z Nigerią (2:2). Wiele wskazuje na to, iż spotkanie było ustawione. Jeżeli spekulacje znajdą potwierdzenie, FIFA może wykluczyć Nigeryjczyków z turnieju.

Już przed rozpoczęciem spotkania napływały informacje, że mecz może być ustawiony. Sprawą zainteresowała się nawet brytyjska Narodowa Agencja Kryminalna, która zgłosiła się do FIFA z prośbą o zwiększenie uwagi nad tym spotkaniem. Przypuszczenia nabierały sensu z każdą kolejną minutą trwania meczu, w którym działy się bardzo dziwne rzeczy.

Już w pierwszej połowie golkiper Nigerii, Austin Ejide, wrzucił sobie piłkę do własnej bramki. Sędzia jednak bramki nie uznał, ponieważ dopatrzył się przewinienia na 30-letnim bramkarzu afrykańskiej drużyny.

Później Nigeryjczycy dopięli swego i strzelili samobójczą bramkę. Autorem trafienia był Azubuike Egwuekwe.

"Super Orły" doprowadziły do wyrównania w końcówce spotkania, po bardzo dziwnych interwencjach szkockich defensorów.

W całej sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ma rozstrzygnąć czy spotkanie faktycznie zostało ustawione. Jeśli przypuszczenia znajdą potwierdzenie, Nigeria może nawet zostać wykluczona ze zbliżających się Mistrzostw Świata w Brazylii.