Nice 1 Liga. Ruch zagubił się na terenie Puszczy. Koniec zwycięskiej passy

Joanna Sobczykiewicz
Puszcza - Ruch 2:1
Puszcza - Ruch 2:1 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Nice 1 Liga. Zaczęło się obiecująco, ale skończyło porażką. Ruch Chorzów, chociaż prowadził od 10 minuty, uległ Puszczy Niepołomice, przegrywając 1:2. Tym samym zakończył passę trzech wygranych meczów. Wszystkie bramki w zaległym spotkaniu blisko tysięczna widownia obejrzała jeszcze przed przerwą.

Musimy przyznać, że argentyński szkoleniowiec Ruchu zaskoczył nas. Pomimo dobrej gry swojego zespołu w ostatnich meczach, zdecydował się na przeprowadzenie kilku roszad. Tym samym na ławce usiadł międzyinnymi strzelec bramki w starciu z Rakowem Bojan Marković. Szkoleniowiec dokonał także zmiany w ataku. Artur Balicki nie wyszedł w podstawowym składzie. Zastąpił go Vilim Posinković. Do pierwszej jedenastki wrócili też Gracjan Komarnicki, Marcin Kowalczyk oraz Mateusz Zawal.

W dzisiejszym spotkaniu piłkarze nie kazali nam długo czekać na bramki. Już w 10. minucie Mello wyprowadził „Niebieskich” na prowadzenie. Była to pierwsza akcja chorzowian i od razu zakończona golem. Z kontratakiem wyszedł Miłosz Przybecki, który zagrał w tempo do Posinkovicia, a ten odegrał futbolówkę do Mello. Brazylijczyk strzałem w długi róg nie dał szans Marcinowi Staniszewskiemu na obronę. Trzeba przyznać, że Ruch nie nacieszył się długo z bramki. Bardzo szybko odpowiedziała Puszcza. Bartosz Żurek popisał się ładnym strzałem i w 12. minucie pokonał Nikołaja Bankowa.

Puszcza objęła prowadzenie w w 44. minucie. Arbiter dopatrzył się faulu Kowalczyka w szesnastce na jednym z zawodników gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Maciej Domański. Nie zawiódł lokalnych kibiców i pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Szansa na podwyższenie prowadzenia nadarzyła się kilka sekund później. Piłka trafiła Zawala w rękę, około 17. metrów od bramki Bankowa. Tomasz Wajda przyznał Puszczy rzut wolny, z którego jednak nie skorzystali. Futbolówka poszybowała wysoko nad bramką, a arbiter zakończył pierwszą połowę.

Druga część meczu nie zachwycała. Żadna ze stron nie miała stuprocentowej okazji do zmiany rezultatu. W ostatnich minutach z dystansu uderzał Zawal, lecz piłka z hukiem odbiła się od jednej z reklam otaczających stadion. „Niebieskim” nie udało się wygrać czwartego spotkania z rzędu. Musieli ulec Puszczy, która zasłużenie wygrała i dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Chorzowianie szybko muszą zapomnieć o porażce z beniaminkiem. W niedzielę zmierzą się bowiem w derbach z GKS-em Katowice. Zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza zagra natomiast u siebie z Olimpią Grudziądz.

Piłkarz meczu: Bartosz Żurek