Nice 1 Liga. Udany debiut trenera Dudka. Zagłębie skromnie pokonało Puszczę

Łukasz Zub
Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:0
Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:0 Lucyna Nenow / Polska Press
Nice 1 liga. Dariusz Dudek rozpoczął pracę w Zagłębiu Sosnowiec od zwycięstwa. W meczu 5. kolejki jego nowy zespół wygrał z beniaminkiem, Puszczą Niepołomice 1:0. Do siatki trafił Patryk Mularczyk. Rywal całą drugą połowę grał w dziesięciu, bo z boiska wyleciał Iffeanyi Uwakwe.

Przed rozpoczęciem spotkania gorąco było przy linii bocznej za sprawą fotoreporterów, którzy otoczyli nowego trenera zespołu gospodarzy Dariusza Dudka.

Zupełnie inaczej było przez pierwsze 20. minut spotkania. Obie drużyny stworzyły po jednej okazji, najpierw głową strzelał Bratków i piłka wylądowała w rękach Kudły, a w odpowiedzi po dośrodkowaniu Łuczaka głową uderzał Banasiak, ale jego strzał trafił w boczną siatkę.

W 24. minucie cieszyć mogli się gospodarze. Udovicić na lewej stronie ładnie rozegrał piłkę z Banasiakiem, ten pierwszy popędził z piłką pod pole karne, wycofał do wbiegającego w pole karne Mularczyka, który strzałem po ziemi w długi róg pokonał Staniszewskiego. Trener Dudek zachęcał kibiców po bramce do dopingu dla swoich podopiecznych.

W 38. minucie mogli odpowiedzieć goście, ale po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy z linii 16. metra uderzył Mikołajczyk, ale na posterunku był Kudła, który wybronił strzał nogami.

Już na początku drugiej połowy drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Ifeanyi Uwakwe.
Mimo straty jednego zawodnika Puszcz nie ustawała w próbach ataków. W 62. Minucie groźnie kontratakowali i Orłowski będąc w polu karnym strzelił minimalnie obok słupka.

Chwilę wcześniej gospodarze byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale po zagraniu Mularczyka w pole karne do piłki nie doszło dwóch zawodników próbujących zamykać akcję najpierw Lewicki, a wpadający na wślizgu Łuczak był spóźniony.

Zagłębie całą drugą połowę nie mogło wykorzystać przewagi zawodnika, natomiast goście próbowali stwarzać okazję do wyrównania, ale ich strzały były niecelne albo bardzo nie udane.

Ostatecznie Zagłębie pokonało na własnym boisku 1:0 Puszczę Niepołomice po bramce Mularczyka. Zwycięski debiut zaliczył Dariusz Dudek w roli pierwszego szkoleniowca.

Piłkarz meczu: Żarko Udovicić