MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kuriozalny samobój w meczu Turcja - Portugalia. Obrońca podał do golkipera, który wyszedł z bramki

Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Turcja - Portugalia
Reprezentacja Portugalii pewnie wygrała z Turcją i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej z 1. miejsca. "Ozdobą" spotkania został kuriozalny samobój w wykonaniu Sameta Akaydina, który chciał podać do swojego bramkarza. Obrońca nie zauważył, że jego kolega wyszedł z bramki.

Turcja - Portugalia 0:3 (0:2)

Od samego początku Portugalczycy dominowali rywala, ale nie brakowało pojedynczych zrywów, w których turecki zespół stwarzał zagrożenie. Pierwsza bramka padła w 22. minucie. Centra z lewej strony po ziemi. Jeden z obrońców lekko trącił piłkę, ale spadła ona pod nogi Bernardo Silvy, który pewnie wykończył akcję.

Osiem minut później Portugalia prowadziła już 2:0, a gol samobójczy Turcji przejdzie do historii mistrzostw Europy. Akaydin podał do bramkarza, ale nie zauważył, że golkiper wyszedł z bramki! Futbolówka powoli wturlała się za linię.

W 56. minucie było już po meczu. Cristiano Ronaldo świetnie wybiegł na wolne pole i stanął oko w oko z golkiperem rywala. Kapitan reprezentacji Portugalii nie był samolubny i podał na pustą bramkę do Bruno Fernandesa. 3:0! Była gwiazda Manchesteru United i Realu Madryt na swoim koncie ma 14 goli i siedem asysty w finałach mistrzostw Europy.

Dzięki wygranej Portugalia zapewniła sobie awans do fazy pucharowej z 1. miejsca w grupie F. Spotkanie z Gruzją będzie dobrą okazją, żeby przetestować rezerwowych.