Odra rozbija KSZO

Marcin Szczepański
Odra Wodzisław
Odra Wodzisław Jakub Jaźwiecki
Odra Wodzisław na własnym boisku pewnie pokonała KSZO Ostrowiec. Zwycięstwo wodzisławian, którzy szybko objęli prowadzenie, ani przez moment nie było zagrożone.

W spotkaniu z KSZO początek Odry był piorunujący. Już po 22. minutach było 3:0 dla gospodarzy, a skuteczność wodzisławian wyniosła 100%. Do bramki trafiali kolejno dwukrotnie Andrzej Rybski i raz Marcin Chmiest.

Po objęciu wysokiego prowadzenia Odra oddała pola rywalowi, jednak sama także próbowała atakować. W końcówce pierwszej połowy dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Chmiest, który po dośrodkowaniach zbyt słabo główkował na bramkę rywali.

Z dużym animuszem rozpoczęli drugą połowę goście. Już w 49. minucie bramkę honorową zdobył Michał Stachurski. Bramka podbudowała KSZO, które rzuciło się do ataków, a Odra nieco się pogubiła. Szybko jednak gospodarze otrząsnęli się po stracie bramki i znowu zaczęła kontrolować spotkanie.

W końcówce KSZO miało jeszcze tylko jedną okazję, ale nie zdołało jej wykorzystać. Tym samym Odra pewnie dowiozła zwycięstwo do końca.

Wodzisławianie zdobyli 20 punkt w rozgrywkach i awansowali na 8 miejsce w tabeli. KSZO po porażce pozostaje w strefie spadkowej z 11 punktami na koncie.