Odra weszła z drzwiami do Nice 1 Ligi! Drugie zwycięstwo z rzędu i fotel lidera

DW
Polska Press
Odra Opole nie zwalnia tempa! Po pierwszym spotkaniu, które wygrała 3:0 przyszła kolej na drugie zwycięstwo z rzędu! Tym razem ofiarą okazała się siedlecka Pogoń, która na własnym stadionie poległa z beniaminkiem 1. ligi 1:2. Wynik na korzyść odrzan mógł być wyższy, ale w 14. minucie Marcin Wodecki nie wykorzystał rzutu karnego.

W poprzedniej kolejce na inaugurację rozgrywek opolanie ograli Górnika Łęczna aż 3:0, ale chyba tylko najbardziej zagorzali sympatycy wierzyli, że Odra będzie już po drugiej kolejce liderem. Spotkanie rozpoczęło się dla gości znakomicie. Już w 14. minucie sędzia podyktował rzut karny dla zawodników Odry. W pewnej sytuacji pomylił się jednak Marcin Wodecki, który strzelał w lewy, dolny róg siedleckiej bramki, ale był tam golkiper Pogoni.

W trzecim kwadransie Wodecki zrehabilitował się za nietrafionego karnego. W 31. minucie Piłka bezpańsko krążyła w polu karnym siedlczan, następnie trafiła do ustawionego na linii pola karnego Wodeckiego, a ten mocnym strzałem od poprzeczki pokonał Stępniowskiego. Gospodarze próbowali szybko wyrównać. Już dwie minuty później Weinzettel odbił mocny strzał jednego z ofensywnych zawodników Pogoni.

W drugiej połowie coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Adama Łopatki. W 50. minucie Weinzettel złapał futbolówkę po strzale Chyły z kilkunastu metrów, a zaledwie minutę później Gancarczyk przejął futbolówkę zagraną przez Chyłę do Stępniowskiego, lecz nie trafił do pustej bramki! To zemściło się na gospodarzach, którzy po kilkudziesięciu sekundach przegrywali już 2:0. Stoper Odry z kilku metrów głową podwyższył prowadzenie.

Siedlczanie zaczęli odrabianie strat za późno, bo dopiero w 95. minucie. Arkadiusz Czarnecki wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił z kilku metrów do siatki. Odrzanie wygrali drugi mecz z rzędu i zajęli tym saqmym fotel lidera. Nice 1 Liga jest wyjątkowo łaskawa dla beniaminka z Opola.

Atrakcyjność meczu: 5,5/10
Piłkarz meczu: Marcin Wodecki