Ostatni mecz kontrolny nieudany dla Odry Opole. Przegrała z Ruchem Chorzów

Wiktor Gumiński
Odra Opole rozegrała w obecnym okresie przygotowawczym łącznie cztery mecze kontrolne. Dwa wygrała, dwa przegrała. Wiktor Gumiński
Odra Opole uległa Ruchowi Chorzów 0:2 w spotkaniu kontrolnym rozegranym na stadionie przy ulicy Oleskiej. Dla opolan był to już ostatni sprawdzian formy w warunkach meczowych przed rozpoczęciem rywalizacji w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Beniaminek PKO Ekstraklasy niejako ustalił wynik już w początkowym kwadransie. Pierwszą bramkę Ruch zdobył w 6. minucie, kiedy to z rzutu karnego Artura Halucha pokonał Daniel Szczepan. Jakby tego było mało, parę chwil później zespół z Chorzowa wygrywał już różnicą dwóch goli. Jego prowadzenie podwyższył Tomasz Swędrowski, posyłając piłkę do siatki w 13. minucie.

Odra rozpoczęła starcie z Ruchem w składzie: Artur Haluch - Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Jakub Szrek - Jakub Antczak, Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Borja Galan, Maciej Makuszewski - Dawid Czapliński.

Od 46. minuty na placu gry zameldowali się Artur Pikk oraz Michał Bednarski, zmieniając odpowiednio Szreka i Czaplińskiego.

Pięciu kolejnych nowych graczy weszło w 60. minucie. Byli nimi: Michał Surzyn, Dominik Kalinowski, Maciej Urbańczyk, Tomas Mikinic i Jiri Piroch (zastąpili kolejno Antczaka, Halucha, W. Kamińskiego, Makuszewskiego i M. Kamińskiego).

Jako ostatni z Odry z ławki pojawił się Adrian Purzycki, czyniąc to w 75. minucie za Galana.

Koniec końców opolanie nie zdobyli choćby jednej bramki. Nie było jednak też tak, że kompletnie nie mieli ku temu sytuacji. Przed przerwą bowiem bliscy powodzenia byli na przykład Makuszewski (słupek) i Niziołek (poprzeczka).

Letnie gry kontrolne Odra zakończyła z bilansem dwóch zwycięstw (2:0 z Widzewem Łódź i 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) i dwóch porażek (1:2 z Miedzią Legnica i 0:2 z Ruchem).

Kolejne spotkanie czeka już ją w ramach Fortuna 1 Ligi. W poniedziałek 24 lipca zainauguruje sezon 2023/24 wyjazdowym meczem ze Stalą Rzeszów.

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Szczepan - 6. (karny), 0:2 Swędrowski - 13.