MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Oto pierwszy gol Euro 2024. Autorem Florian Wirtz w meczu Niemcy - Szkocja. Cudowne uderzenie z pierwszej piłki

Jakub Maj
Jakub Maj
Florian Wirtz został autorem pierwszej bramki na Euro 2024! Niemcy bardzo szybko otworzyli wynik meczu ze Szkotami. Architektem akcji był Toni Kross, który cudownie przerzucił piłkę do prawej strony. Asystę zaliczył ostatecznie Kimmich, który podał futbolówkę na środek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pogromem gości z Wysp Brytyjskich.

Niemcy - Szkocja. Pierwszy gol w wykonaniu Wirtza

Na początek Euro 2024 gospodarze, czyli Niemcy, zmierzyli się ze Szkotami. Nasi zachodni sąsiedzi to jedni z głównych faworytów całego turnieju. Kibice marzą, żeby wrócić na piłkarski tron, dlatego wsparcie dla piłkarzy i sztabu jest ogromne. Ostatnie spotkania towarzyskie nie napawały optymizmem, ale fani nie stracili wiary w swoich idoli.

Niemcy na swoją pierwszą bramkę na Euro 2024 czekali tylko 10 minut. Dominacja w pierwszych minutach spotkania ze Szkocją się w końcu zmaterializowała. Toni Kross (Real Madryt) przerzucił piłkę do prawej strony, gdzie był niepilnowany Joshua Kimmich (Bayern Monachium). Prawy obrońca przytomnie zagrał na środek boiska, gdzie wbiegał Florian Wirtz. Pomocnik Bayeru Leverkusen bez przyjęcia uderzył i zdobył cudowną bramkę.

- 108 kilometrów na godzinę. To oficjalnie zmierzona szybkość piłki zmierzającej z siedemnastego metra - podał szczegóły w trakcie transmisji meczu w TVP komentator Mateusz Borek.

Gwiazda Niemiec na Euro 2024, Florian Wirtz: Wiek, sukcesy, wartość

Po 19 minutach było już 2:0 dla Niemców! Gospodarze turnieju poszli z szybką akcją. Havertz wpadł w pole karne, ale wolał odegrać do Jamala Musiala, który stadion w Monachium zna jak własną kieszeń. Młody pomocnik uderzył "pod ladę"! W pierwszej połowie do siatki trafił jeszcze Kai Havertz z rzutu karnego. W drugiej połowie Niemcy nie zwolnili tempa. Na listę strzelców wpisali się Niclas Füllkrug i Emre Can. Szkoci w końcówce meczu zdobyli trafienie honorowe, ale bardzo w tym pomógł Antonio Rüdiger, który skierował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie Niemcy wygrali 5:1.

Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się ceremonia otwarcia, na której oddano hołd Franzowi Beckenbauerowi. Na boisku wystąpiło kilku znanych muzycznych artystów.