Pechowy remis Borussii

Tomasz Pawlik
Borussia Dortmund niespodziewanie zremisowała 1:1 z Kaiserslautern, 14. drużyną Bundesligi.

Piłkarze Jorgena Kloppa po raz kolejny razili swoją nieskutecznością w ataku. Bramkę na 1:0 gracze z Dortmundu zdobyli dopiero w końcówce spotkania, choć już w pierwszych minutach meczu w dogodnej sytuacji w słupek trafił Barrios. W 81. minucie po dośrodkowaniu Piszczka w pole karne piłkę w siatce gospodarzy umieścił Bender.

Radość z prowadzenia nie trwała długo. Najpierw w 85. minucie drugą żółtą kartkę dostał Subotić, w efekcie czego drużyna Borussii kończyła mecz w dziesiątkę. Gracze z Kaiserlautern wykorzystali osłabienie rywala w 90. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki dortmundczyków wpakował Moravek. To już trzeci z rządu remis Borussii, która mimo to nadal z wyraźną przewagą prowadzi w lidze.

W dzisiejszym spotkaniu wystąpiło dwóch Polaków. Od pierwszych minut zagrali Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Z powodu kontuzji nie wystąpił Jakub Błaszczykowski.

Piszczek, który zagrał całe spotkanie sprawiał wrażenie zmęczonego, niewiele było jego wypadów pod pole karne rywali. Lewandowski został zmieniony w 75. minucie przez Zidana. Były napastnik Lecha bardziej był aktywny w pierwszej połowie: podawał, strzelał, kilkakrotnie był faulowany w okolicach pola karnego drużyny Kaiserslautern. Nie był to jednak wybitny mecz w jego wykonaniu. Z taką grą może mu być trudno wywalczyć miejsce w wyjściowej jedenastce Borussii.