Pewne zwycięstwo Termaliki z Chrobrym Głogów

Szymon Warias
W meczu 18. kolejki 1. ligi Termalica Bruk-Bet Nieciecza planowo wygrała przed własną publicznością z Chrobrym Głogów 3:0. Dzięki zwycięstwu "Słoniki" stali się samodzielnym liderem rozgrywek i nad drugą Wisłą Płock mają trzy punkty przewagi.

Piłkarze Chrobrego zapowiadali walkę w meczu z Termaliką i gorąco przekonywali, że chcą się zrewanżować „Słonikom” za porażkę na inaugurację ligi. Do momentu straty pierwszej bramki wydawali się nawet godnym rywalem dla liderującej w tabeli ekipy niecieczan. Próbowali spokojnie rozgrywać, ich podania były celne i dosyć długo potrafili utrzymać się przy piłce.

Jednak w 19. minucie padł pierwszy gol dla gospodarzy. Z prawej strony dośrodkował Fryc, a Czerwiński zgubił krycie i uderzeniem głową pokonał Janickiego. Od tej pory gra Chrobrego posypała się, a Termalica zyskała pewność siebie. Mimo, że nie tworzyła wielu okazji strzeleckich, to było widać, że nie odda już prowadzenia.

Druga połowa zaczęła się piorunująco dla Termaliki, bo już w 47. minucie Drozdowicz pokonał bramkarza gości. Z autu wyrzucał Fryc, przedłużył głową jeszcze Kupczak, a ostatecznie piłkę do siatki wpakował napastnik „Słoników”.

Goście mocno odpuścili po stracie drugiego gola, wobec czego kilka okazji miała Termalica. Świetnych szans nie wykorzystali Pleva, Jarecki i Płaneta. W końcówce ekipę Ireneusza Mamrota jeszcze raz pogrążył Drozdowicz i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Po tym spotkaniu Termalica wróciła na fotel lidera i o 3 punkty wyprzedzają Wisłę Płock i Zagłębie Lubin. Chrobry plasuje się na 13. miejscu, z 3 punktami przewagi nad strefą spadkową.