Piątek i Papadopulos zapewnili Zagłębiu komplet punktów. Miedziowi pokonali Dolcan

krk, Rafał Bajko/Gazeta Wrocławska
Zagłębie Lubin pokonało Dolcan
Zagłębie Lubin pokonało Dolcan Sławomir Kordyzon
W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 28. kolejki 1. ligi Zagłębie wygrało z Dolcanem Ząbki. W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Piątek, a w samej końcówce wynik meczu ustalił Michal Papadopulos. Miedziowi pozostają liderem rozgrywek, utrzymując trzypunktową przewagę nad drugą Wisłą Płock.

Podopieczni Piotra Stokowca rozpędzeni po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Katowicach 5:0, nie mieli łatwego zadania w starciu z Dolcanem. Już w pierwszej połowie goście sprawiali wrażenie najlepszej ekipy jaka przyjechała w tym roku do Lubina. Podopieczni Dariusza Dźwigały z animuszem atakowali bramkę Konrada Forenca, przez co Zagłębie miało spore problemy, by narzucić swój styl gry.

Wszystko zmieniło się w 39 minucie, kiedy kapitalną, indywidualną akcją popisał się Krzysztof Piątek. Napastnik "Miedziowych" sam przemknął przez połowę Dolcanu i w klarownej sytuacji pokonał Rafał Leszczyńskiego. W drugiej połowie przewaga lubinian nie podlegała już dyskusji, a bramką udokumentował ją Michal Papadopulos.