Pięć bramek Manchesteru

Marcin Szczepański
Jednostronne widowisko mogli oglądać kibice na Old Trafford. Manchester United zachował pozycję lidera Premier League gromiąc Birmingham City aż 5:0! Hattricka zdobył Dymitar Berbatov.

Prawdziwy popis gry pokazał dzisiaj bułgarski napastnik United. Berbatov zdobył pierwszą bramkę już w 2. minucie spotkania. Kolejną dołożył po dwóch kwadransach gry. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Ryan Giggs.

Hattricka Bułgar skompletował w 54. minucie, po podaniu Giggsa, który również rozegrał dobre zawody, jak cały zespół United. Bramkę na 5:0 zdobył Nani strzałem zza pola karnego w 76. minucie. Mimo tak wysokiego prowadzenia Manchester atakował dalej, jednak mimo okazji kolejnych bramek już nie zdobył.

Dzięki zwycięstwu Czerwone Diabły zachowały pozycję lidera i utrzymują przewagę nad Manchesterem City i Arsenalem, który pokonał Wigan 3:0. Hattrickiem w tym meczu popisał się Robin van Persie, a w bramce Kanonierów wystąpił Wojciech Szczęsny.