Piękna bramka Matuszczyka! Koeln wygrywa z Werderem

Jędrzej Szulga
Polska 2:0 Bułgaria
Polska 2:0 Bułgaria Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Znakomity mecz FC Koeln! Drużyna Polaków rozgromiła na własnym stadionie faworyzowany Werder Brema 3:0. Na listę strzelców wpisał się Adam Matuszczyk, a Sławomir Peszko zaliczył asystę (WIDEO)

Początek spotkania należał do gospodarzy. W 7 minucie gola dla FC Koln strzelił Lukas Podolski. Faworyzowany Werder po stracie bramki ruszył do ataku. Ich akcje były niedopracowane i niedokładne. Z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga FC Koln.

Z czasem Werder przestał istnieć na boisku. W 35 minucie po pięknej akcji, jeszcze piękniejszą bramkę strzelił Adam Matuszczyk. Reprezentant Polski przebalansował rywali i umieścił piłkę w siatce. W całym meczu Polak należał do najlepszych na boisku.

Dobry mecz zaliczył także Sławomir Peszko. W pierwszej połowie nie był aż tak widoczny, jednak rozkręcał się z minuty na minutę. Dobre rajdy prawą stroną siały postrach w szeregach bremeńczyków. Zwieńczeniem jego gry była akcja z 84 minuty. Wprawdzie za bardzo wypuścił sobie piłkę i nie mógł zakończyć akcji strzałem, ale bardzo mądrze podał do Lukasa Podolskiego. Ten takich okazji nie zwykł marnować.

Lukas Podolski okazał się dziś katem Werdera Brema. Jego dwie bramki pozwoliły FC Koeln zdobyć 3 punkty i oddalić na trochę widmo spadku. Dla polskich kibiców był to znakomity mecz z wyraźnymi polskimi akcentami. Oby nasi zawodnicy grali tak dalej!