Pierwszoligowa niedziela za nami

Marek Iwaniszyn
Pogoń prowadzi z Dolcanem
Pogoń prowadzi z Dolcanem Arkadiusz Lewicki
Cztery spotkania rozegrano dzisiaj na zapleczu Ekstraklasy. LKS Nieciecza przegrał z GKP 1:2, ŁKs pokonał Górnika Łęczna 1:0, Pogoń rozbiła Dolcan 3:0, a Sandecja pokonała Kolejarza 2:1.

Szalony mecz w Niecieczy
Świadkami szalonego spotkania byli kibice w Niecieczy, gdzie Bruk Bet przegrał z GKP Gorzów Wielkopolski 1:2.

Spotkanie jeszcze na dobre się nie zaczęło, a piłkarze już strzelali bramki. W pierwszej swojej akcji gospodarze przeprowadzili znakomitą akcję, którą mocnym strzałem w polu karnym na bramkę zamienił Łukasz Szczoczarz. W odpowiedzi dwie minuty poźniej Emil Drozdowic mocnym strzałem przy słupku strzelił swoją czwartą bramkę w tym sezonie.
Czytaj pełną relację z meczu.

Pewne trzy punkty Pogoni
Bez większych problemów po trzy punkty sięgnęli "Portowcy", którzy na własnym obiekcie rozbili Dolcan Ząbki 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Bartosz Ława i Maciej Mysiak w pierwszej połowie oraz Piotr Petasz w drugiej. Ten ostatni pokonał bramkarza rywali niespełna 60 sekund po tym jak pojawił się na murawie, zmieniając Piotra Mandrysza!

Gol w końcówce
Szczęśliwe trzy punkty zdobył ŁKS. Drużyna z Łodzi pokonała Górnika Łęczna 1:0, a jedyna bramka spotkania padła w 87 minucie. Marcin Mięciel strzałem głową pokonał Prusaka.

Derby dla Sandecji
W derbach Sądecczyzny górą okazała się Sandecja, która pokonała Kolejarza Stróże 2:1. Wszystkie bramki padały w pierwszej części spotkania. Dla gości trafiali Cebula i Aleksander. Z kolei jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył Lipecki.