Piotr Mandrysz: Stal wygrała zasłużenie

Joanna Sobczykiewicz
Piotr Mandrysz
Piotr Mandrysz Andrzej Banaś / Polska Press
Drużyna Piotra Mandrysza na pewno nie będzie dobrze wspominać wyjazdu do Mielca w ramach 15. kolejki 1. ligi. Zagłębie po słabej grze uległo gospodarzom 0:2. Beniaminek z Mielca zaprezentował się o wiele lepiej i dlatego cenne 3 punkty zostały na Podkarpaciu.

Piotr Mandrysz na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał, że jego drużyna nie zaprezentowała poziomu odpowiadającego liderowi 1. ligi. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Zagłębie popełniło sporo błędów w defensywie, z tegoż powodu na przerwę zawodnicy z Sosnowca schodzili z jednobramkową stratą, którą jeszcze mieli szansa odrobić. Druga połowa nie przyniosła jednak poprawy w grze gości. W 76. minucie stracili drugą bramkę, która dobiła podopiecznych Mandrysza. O odrabianiu strat nie było już mowy.

Dawno mnie tutaj nie było i nie ukrywam, że liczyłem na inny wynik meczu. Niestety, przegraliśmy spotkanie 2:0. Uważam, że zasłużenie, ponieważ to gospodarze byli lepsi. Na pewno straciliśmy gole po błędach, ale piłka nożna jest grą błędów. Na nasze nieszczęście, w pierwszej sytuacji dobre wyjście z bramki naszego bramkarza nie skończyło się dobrze. Niefortunnie wybił piłkę pod nogi pomocnika Stali, a ten oddał bardzo przytomny strzał, dając prowadzenie drużynie gospodarzy. Dzięki temu mogli sobie pozwolić na taki sposób grania, do jakiego przyzwyczaili już nie pierwszy raz, czyli zagęszczenie środka pola. Grali uważnie w obronie, potrafili odebrać nam piłkę, a także wyprowadzali szybkie kontrataki. W drugiej połowie dążyliśmy do odwrócenia losów spotkania. Mieliśmy przewagę, ale za wiele z niej nie wynikło. Dobra okazja nadarzyła się w końcówce spotkania. Kuba Wilk oddał strzał, jednak trafił w poprzeczkę. Mimo wszystko nie sądzę, że jego bramka odmieniłaby losy spotkania, bo przegrywaliśmy już wtedy 2:0. Co do drugiej bramki dla Stali, w prosty sposób straciliśmy piłkę w środku pola, a wtedy przeciwnik nas dobił. Gratuluję gospodarzom zasłużonego zwycięstwa.

Najbliższa okazja do rehabilitacji dla Zagłębia Sosnowiec nastąpi już w tę sobotę, 5 listopada. Zagrają u siebie z Chrobrym Głogów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45. Dla zawodników Piotra Mandrysza będzie to walka o utrzymanie pozycji lidera.

Po ostatniej kolejce GKS Katowice zrównało się punktami z Zagłębiem. Obie drużyny mają na swoich kontach po 29 oczek. Z pewnością wszystkim w Sosnowcu zależeć będzie na zakończeniu pierwszej części sezonu na czele tabeli. Przypomnijmy, że do przerwy zimowej pozostały tylko 4 kolejki.