Piotr Zieliński z asystą w Empoli. Jego drużyna zremisowała z Atalantą

Bartosz Głąb
Piotr Zieliński rozegrał pół godziny i zaliczył asystę w meczu 32. kolejki Serie A przeciwko Atalancie Bergamo. Jego Empoli zremisowało to spotkanie 2:2.

Polak standardowo rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na domiar złego w 41. minucie zawodnik grający na pozycji Polaka, czyli Riccardo Saponara, zdobył bramkę na 1:0 dla Empoli.

Tuż przed przerwą ekipa Atalanty zdołała wyrównać za sprawą trafienia Alejandro Gomeza. Po zmianie stron trener Empoli zdecydował się zaufać Piotrowi Zielińskiemu i w 59. minucie wprowadził go na boisko. Polak nie zmarnował okazji i już minutę później obsłużył znakomitym podaniem Massimo Maccarone, który ponownie dał prowadzenie Empoli.

Ostatnie słowo należało jednak do Atalanty, która rzutem na taśmę zdołała doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Germana Denisa w doliczonym czasie gry.