Pogoń Siedlce ograła Zagłębie Sosnowiec po kapitalnym widowisku

jac
Pogoń Siedlce pewnie wygrała z Zagłębiem Sosnowiec
Pogoń Siedlce pewnie wygrała z Zagłębiem Sosnowiec Piotr Kwiatkowski
Trzeci mecz z rzędu bez ligowej wygranej Zagłębia Sosnowiec. Tym razem zespół Artura Derbina przegrał w Siedlcach z Pogonią 2:3 (0:2). Zadecydowały słaba postawa w pierwszej połowie i błędy, jakie popełnił arbiter, który nie podyktował choćby rzutu karnego po faulu na Robercie Bartczaku.

Przeszło 20 minut przyszło czekać na pierwszy gwizdek z racji awarii agregatu prądotwórczego. Ale było warto. Od początku do końca mecz trzymał w napięciu.

Zdecydowanie lepiej prezentowała się Pogoń. Już po 9 minutach prowadziła 2:0. Najpierw trafił z bliska Mariusz Rybicki, potem zza szesnastki Kamil Jonkisz. Jego uderzenie był najwyższej próby - kopnął niemal w okienko, nie do obrony.

Pogoń grała pewnie i dla oka. Mogła przed przerwą zdobyć kolejne bramki. Jakimś cudem jednak to się nie stało. Zagłębie krótko po zmianie stron dało za to radę złapać kontakt. Do siatki piłkę skierował Robert Bartczak.

Gospodarze potrzebowali nieco ponad 10 minut, by podwyższyć prowadzenie. Strzelił Mateusz Żytko - z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Danielu Gołębiewskim.

Zagłębie do końca starało się choćby o punkt, ale dopiero w ostatniej minucie zdobyło bramkę na 2:3 (Jakub Arak). To był stanowczo za mało i za późno. Zespół Artura Derbina nie zagrał zbyt dobrze. Poza tym został trochę pokrzywdzony. Sędzia nie odgwizdał przynajmniej jednego ewidentnego karnego.