Pogoń wygrywa przy Olimpijskiej i wraca na fotel lidera

Atanazy Wojdak
Pogoń wróciła na fotel lidera
Pogoń wróciła na fotel lidera Arkadiusz Lewicki
Mocny początek zarówno pierwszej jak i drugiej połowy okazał się decydujący dla losów rywalizacji Polonii Bytom z Pogonią Szczecin. Różnica klas między zespołami była nader widoczna. Portowcy bez problemu wygrali 3:0 i wrócili na fotel lidera 1. ligi.

Polonia Bytom - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)- czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Już w 1. minucie spotkania Donald Djousse został sfaulowany ok. 20 metra od bramki Juraja Balaża. Do piłki podszedł Edi Andradina. Słowacki bramkarz był źle ustawiony i nie poradził sobie z celnie uderzoną przez Brazylijczyka piłką.

I od tego czasu do końca pierwszej połowy przeważała Pogoń. W dobrej formie byli dziś Kolendowicz, Ława, Frączczak itd., ale trzeba też przyznać, że wcale nie było konieczności wrzucać najwyższego biegu.

Ok. 30 minuty usunięty z ławki rezerwowych został asystent trenera Marcina Sasala Jerzy Rot. Trenerzy obu drużyn po meczu jednak nie mieli do siebie żadnych pretensji, zgodnie twierdząc, że teatrzyk pod linią boczną jest częścią gry.

Był to jednak specyficzny, ostrzejszy okres meczu, bo już 5 minut później Mąka padł na murawę, gdy rzekomo uderzył go Edi. Sędzia Frankowski zakończył spór, karząc obu zawodników żółtymi kartonikami.

Tuż przed końcem I połowy Donald Djousse mógł podwyższyć wynik i trener Sasal miał duże pretensje, że tego nie zrobił. Kameruńczyk zmarnował świetną akcję Bartosza Ławy - zawodnik gości efektowną "ruletą" zmylił obrońców Polonii.

Ale czasu na żale nie było dużo, gdyż już na początku II połowy Pogoń podwyższyła i to własnie Djousse zamazał złe wrażenie, świetnie wychodząc zza obrońców i wykorzystując podanie... właśnie Ławy!

- Po drugiej bramce zrobił nam się sparing - słusznie zauważył po meczu Marcin Sasal. Obu stronom jakby odechciało się grać. Jeszcze w 60. minucie padła kolejna bramka dla Pogonii - strzelił ją Frączczak po dośrodkowaniu Pietruszki, dobijając po strzale Djousse.

Po tym golu tempo spotkania jeszcze bardziej spadło. - Męczyliśmy taką grą kibiców - przyznał po meczu trener Dariusz Fornalak. Polonia Bytom przegrała z Pogonią Szczecin 0:3, kolejny raz w tym sezonie. Tym samym "Duma Pomorza" utrzymuje pozycję lidera I ligi.