MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Polscy kibice zatrzymani przez policję w Berlinie. Brali udział w bójce. Użyto gazu pieprzowego [WIDEO]

Jakub Maj
Jakub Maj
Polscy kibice zatrzymani przez policję w Berlinie
Polscy kibice zatrzymani przez policję w Berlinie Sylwia Dąbrowa
Berlińska policja poinformowała, że zatrzymała kibiców, którzy uczestniczyli w bójce po meczu piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Austria (1:3). Jak przekazano, wśród zatrzymanych są głównie Polacy. Podczas pacyfikacji zamieszek użyto gazu pieprzowego.

Polscy kibice brali udział w bójce w Berlinie

Niestety, reprezentacja Polski przegrała decydujący mecz z Austrią na Euro 2024. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Austriaków, a efektem ich przewagi był gol Gernota Traunera w dziewiątej minucie. 32-letni obrońca wykorzystał dośrodkowanie Phillippa Mwene i mocnym strzałem głową nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu. Piłkarze trenera Michała Probierza wyrównali w 30. minucie. Pod austriacką bramką doszło do zamieszania po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego. Najpierw strzał Jana Bednarka został zablokowany, ale do piłki dopadł Krzysztof Piątek i umieścił ją w siatce.

W 67. minucie Christoph Baumgartner dostał dobre podanie tuż przed polskim polem karnym, wbiegł między obrońców i wpisał się na listę strzelców. Spore zasługi przy tym golu miał też Marko Arnautović, który wcześniej sprytnie przepuścił piłkę między nogami, czym zmylił Pawła Dawidowicza. W 78. minucie Austriacy przypieczętowali wygraną. Po prostopadłym podaniu sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Marcel Sabitzer. Polski bramkarz sfaulował go i sędzia podyktował rzut karny. Na gola zamienił go kapitan Arnautović.

Służby porządkowe obsługujące Strefę Kibica w pobliżu Bramy Brandenburskiej wezwały policję. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zostali obrzuceni butelkami i kamieniami.

– Nasi koledzy użyli siły fizycznej, gazu pieprzowego i pałek, po czym zatrzymali wiele osób – poinformowała berlińska policja na platformie X.

„Polski kibic rzucił butelką w policję w Berlinie”

Rzecznik policji przekazał, że sytuacja jest opanowana, ale nie może jeszcze podać dokładnej liczby zatrzymanych i rannych. Poszkodowani policjanci i kibice otrzymali pomoc medyczną. (PAP, oprac. własne)