MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Polski kibic poważnie ranny po upadku z trybun podczas meczu Polska - Austria. Został przewieziony do szpitala

Jakub Maj
Jakub Maj
Polski kibic poważnie ranny podczas meczu Polska - Austria
Polski kibic poważnie ranny podczas meczu Polska - Austria Sylwia Dąbrowa
Podczas piątkowego meczu piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Austria (1:3) w Berlinie, polski kibic został poważnie ranny po upadku z trybun - podała agencja dpa. Z kolei w centrum miasta doszło do bójki biało-czerwonych z policją.

Polski kibice ciężko ranny podczas meczu Polska - Austria

Polska - mimo powrotu po kontuzji Roberta Lewandowsiego - przegrała z Austrią 1:3 i w piątek jako pierwsza drużyna straciła szanse na awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Austria zdominowała Biało-Czerwonych w pierwszych fragmentach meczu w Berlinie, co udokumentowała golem Gernota Traunera w dziewiątej minucie. Była to najszybciej strzelona bramka przez tę reprezentację w historii występów w mistrzostwach Europy.

W 30. minucie do wyrównania doprowadził Krzysztof Piątek, ale w drugiej połowie do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego trafili Christoph Baumgartner (66.) i z rzutu karnego Marko Arnautovic (78.). Lewandowski, który z powodu urazu mięśniowego nie zagrał w niedzielę z Holandią (1:2), pojawił się na boisku w 60. minucie, ale jak napisano w internetowym serwisie austriackiej gazety "Die Presse": "pomijając żółtą kartkę nie wyróżnił się".

Niestety po meczu dotarły do nas bardzo smutne informacje. Podczas spotkania polski kibic spadł z trybuny i odniósł poważne obrażenia. Jak potwierdził dpa rzecznik berlińskiej straży pożarnej, mężczyzna spadł z dolnego poziomu z wysokości trzech metrów do rowu berlińskiego Stadionu Olimpijskiego.

Mężczyzna odniósł szereg obrażeń, przez krótki czas był nieprzytomny i został przewieziony do szpitala. Początkowo nie było jasne, jak doszło do upadku. Jednak według berlińskiej policji nic nie wskazuje na to, żeby wypadek został spowodowany przez osoby trzecie. (PAP, oprac. własne)