Prusak: Przy trzech bramkach byłem bez szans

Kurier Lubelski
Sergiusz Prusak w spotkaniu z GKS Katowice robił co mógł, ale przy bramkach był bez szans Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
- Na treningach zrobię wszystko, żebym to ja stanął w bramce w następnym meczu - mówi Sergiusz Prusak, bramkarz GKS Bogdanka, który przepuścił cztery gole w meczu z GKS Katowice.

Drugi raz w tym sezonie straciliście cztery gole w jednym meczu. Wcześniej, w rundzie jesiennej, przegraliście 1:4 z Flotą Świnoujście, ale tym razem do przerwy wyglądało to całkiem nieźle.
Zgadza się. Przegraliśmy ten mecz na własne życzenie, bo po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 4:1 lub 5:1. W drugiej połowie GKS dwa razy nas skontrował, a przy stanie 2:3 odkryliśmy się i dostaliśmy czwartą bramkę.

Dlaczego tak się potoczyło to spotkanie. Byliście zbyt pewni swego?
Ciężko powiedzieć, może właśnie po pierwszej połowie zbyt uwierzyliśmy w siebie. Zabrakło nam konsekwencji, przegraliśmy spotkanie, choć byliśmy blisko trzech punktów.

Co było przyczyną utraty tylu goli?
Na zdobytą bramkę pracuje zawsze cały zespół i tak samo cały ponosi odpowiedzialność za stracone gole. Tak samo napastnicy jak ja. Wszyscy powinni zachować się lepiej.

Myślisz, że po takim meczu zachowasz miejsce w pierwszym składzie? Po spotkaniu z Flotą, gdy przegraliście 1:4, broniłeś dalej. Więc może tak samo będzie i tym razem.
Ta decyzja będzie należała do trenera. Ciężko mi powiedzieć, jaka będzie. Wiem tyle, że na treningach zrobię wszystko, żebym to ja stanął w bramce w następnym meczu.

Puściłeś cztery gole. Przy którymś trafieniu dla gospodarzy mogłeś zachować się lepiej?
Przy trzech pierwszych bramkach byłem bez szans. Dwa razy była sytuacja sam na sam, trzeci gol to ładny strzał po długim słupku. Przy czwartym golu powinienem wyprzedzić zawodnika, który trafił po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.