PSG pokonało Ajaccio i zostało liderem Ligue 1 (ZDJĘCIA)

Grzegorz Ignatowski
Paris Saint-Germain pokonało Ajaccio 2:0 w ostatnim meczu 2. kolejki Ligue 1 i zostało liderem rozgrywek. Gole dla mistrzów Francji zdobyli Blaise Matuidi i Thiago Silva.

Paryżanie szybko pokazali kto rządzi we francuskiej Ligue 1. Wystarczyło 11 minut, by wyszli oni na prowadzenie. Stało się tak za sprawą Blaise'a Matuidiego, który popisał się kapitalnym uderzeniem z okolicy szesnastego metra, po tym jak jeden z obrońców gości zbyt krótko wybił piłkę. Warto przypomnieć w tym momencie, że w poprzednim spotkaniu Matuidi również odegrał kluczową rolę przy zwycięstwie paryżan. Czyżby miał to być sygnał, że ten sezon będzie należał do niego?

− _Niesamowite, jak bardzo Blaise Matuidi się rozwinął i rozwija nadal! _− pisał na Twitterze Wojciech Falenta.

Ale PSG to nie tylko Matuidi. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Thiago Motty strzałem głową piłkę do siatki wpakował Thiago Silva. W tym momencie było już jasne kto zgarnie komplet punktów.

PSG prowadziło już 2:0, więc Ajaccio musiało ruszyć do ataku, żeby marzyć o korzystnym wyniku. Jednak podopieczni Laurenta Blanca nie pozwolili przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Mistrzowie Francji może nie stworzyli sobie zbyt wielu kolejnych okazji do zdobycia gola, ale cały czas kontrolowali grę. Szczególnie widoczna była dominacja w środku pola, gdzie Veratti, Matuidi i Motta panowali bezsprzecznie. Mimo widocznej przewagi kolejną dogodną sytuację podbramkową oglądaliśmy dopiero w 68. minucie, jednak wówczas Cavani oddał niecelny strzał głową po świetnym dośrodkowaniu Lucasa Moury.

W końcówce paryżanie mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia gola, ale zarówno David Luiz jak i Edinson Cavani nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Clementa Maury'ego. Ostatecznie mistrzowie Francji wygrali z beniaminkiem Ligue 1 2:0, ale Korsykanie nie powinni mieć powodów do smutku, bowiem zaprezentowali się przynajmniej przyzwoicie.

Paris Saint-Germain - Ajaccio 2:0 (2:0)