PSG pokonało Olympique Lyon i sięgnęło po Superpuchar Francji (ZDJĘCIA)

mgs
Podopieczni Laurenta Blanca pokonali Olympique Lyon 2:0 i zdobyli Superpuchar Francji.

Mecz o Superpuchar Francji został rozegrany na Stade Saputo w Montrealu. Po raz trzeci z rzędu po to trofeum sięgnęli piłkarze PSG. Rok temu paryżanie pokonali Guingamp 2:0, zaś dwa lata temu wygrali z Bordeaux 2:1.

Mistrzowie Francji prowadzenie objęli już w 11. minucie spotkania, kiedy na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Serge Aurier. Gola na 2:0 raptem sześć minut później strzelił Edinson Cavani, a wynik nie uległ już zmianie.

PSG - Olympique Lyon 2:0

Bramki: 11' Aurier, 17' Cavani

Kartki: 60' Verratti, 81' David Luiz – 38' Gonalons, 65' Gonalons

Paris Saint-Germain FC: Trapp – Maxwell, Silva, David Luiz, Aurier – Rabiot, Verratti (70' Stambouli), Matuidi – Cavani (63' Augustin), Ibrahimović, Lucas (81' Bahebeck).

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo – Gonalons (C), Ferri (78' Malbranque), Tolisso, Benzia (67' Ghezzal), Beauvue – Lacazette.