Puchar Narodów Afryki. Egipt wraca do domu. Dalej grają Demokratyczna Republika Konga i Gwinea. Koniec turnieju dla piłkarza Miedzi Legnica

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Gwinea Równikowa - Gwinea 0:1
Gwinea Równikowa - Gwinea 0:1 PAP/EPA
Puchar Narodów Afryki. Niezwykłe emocje w niedzielnych meczach 1/8 finału. Egipt odpadł z turnieju po rzutach karnych, natomiast Gwinea wbiła jedyną bramkę tuż przed spodziewaną dogrywką. Do Polski wraca więc Iban Salvador, zawodnik Miedzi Legnica reprezentujący Gwineę Równikową.

Puchar Narodów Afryki. Egipt - Demokratyczna Republika Kongo 1:1, 7:8 k.

W turnieju, którego gospodarzem jest Wybrzeże Kości Słoniowej, Egipcjanie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego już na początku imprezy Mohameda Salaha z Liverpoolu.

W niedzielnym spotkaniu z reprezentacją DR Konga do przerwy było 1:1. W drugiej połowie wynik się nie zmienił, a w dogrywce czerwoną kartkę (drugą żółtą) zobaczył Egipcjanin Mohamed Hamdy.

O awansie do ćwierćfinału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Tu również trwała wyrównana rywalizacja, ale ostatecznie 8-7 wygrała ekipa z DR Konga.

Puchar Narodów Afryki. Gwinea Równikowa - Gwinea 0:1

Jej rywalem w ćwierćfinale będzie Gwinea, która pokonała 1:0 grającą od 55. minuty w dziesiątkę Gwineę Równikową. Gola w ostatnich sekundach doliczonego czasu (90+8.) strzelił Mohamed Bayo.

W reprezentacji Gwinei Równikowej wystąpił Iban Salvador z pierwszoligowej (drugi poziom rozgrywek w Polsce) Miedzi Legnica.

Dzień wcześniej do ćwierćfinału awansowały Angola i Nigeria, która w szlagierze 1/8 finału wygrała z Kamerunem 2:0. PAP

Puchar Narodów Afryki. Zapowiedź następnego dnia

Rywalizacja Republiki Zielonego Przylądka w niezwykle interesującym pojedynku zmierzy się z Mauretanią. "Lwy Szinkitu" po raz pierwszy w swojej historii wyszli z grupy i na fali swojego sukcesu będą chciały zajść jak najdalej. Jednak nie będą faworytami rywalizacji z "Niebieskimi Rekinami", które mają chrapkę na rozszarpania niedoświadczonego przeciwnika.

Wieczorem w zostanie rozegrany jeden z hitów tej fazy turnieju. Obrońca tytułu zmierzy się z gospodarzem. Senegal jako jedyny wygrał wszystkie mecze w pierwszej części turnieju i wydaje się, że pewnie zmierza po drugie z rzędu złoto. Naprzeciw stanie Wybrzeże Kości Słoniowej, które jest rozbite od środka, nie posiada trenera, który został zwolniony jeszcze przed zakończeniem zmagań grupowych. Wszystko przemawia za łatwym zwycięstwem "Lwów Terangi", ale może gospodarze zjednoczą się i sprawią niespodziankę.

Puchar Narodów Afryki. Poniedziałek, 29 stycznia:

• 18:00 Republika Zielonego Przylądka - Mauretania (MEGOGO Polska, komentarz: Marcin Borzęcki)
  • 21:00 Senegal - Wybrzeże Kości Słoniowej (MEGOGO Polska, komentarz: Radosław Przybysz)