Puchar Niemiec. Robert Lewandowski zapewnił Bayernowi finał

krk
East News
Robert Lewandowski kolejny raz wystąpił w głównej roli! Polski napastnik zdobył zwycięską bramkę w półfinałowym meczu Pucharu Niemiec. Bayern Monachium wygrał z Eintrachtem Frankfurt 2:1. W finałowym spotkaniu monachijczycy zagrają z Bayerem Leverkusen.

Bayern prowadził od 14. minuty po trafieniu Ivana Perisicia, któremu asystował Thomas Mueller. W drugiej połowie niespodziewanie wyrównał rezerwowy Danny Da Costa. Ostatnie słowo należało jednak do Bawarczyków, a konkretnie do Roberta Lewandowskiego. Polski snajper w 74. minucie wykorzystał znakomite podanie Joshuy Kimmicha. Co ciekawe, początkowo sędzia Marco Fritz odgwizdał pozycję spaloną i gola nie zaliczył. Po interwencji VAR bramka została uznana.

W finale rywalem Bawarczyków będzie Bayer Leverkusen. "Aptekarze" we wtorek pewnie rozprawili się z czwartoligowym 1.FC Saarbruecken 3:0. Spotkanie finałowe odbędzie się w Berlinie 4 lipca.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Bramki: Perisić 14, Lewandowski 74 - da Costa 70

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka (86 Javi Martinez) - Kingsley Coman (61 Thiago Alcantara), Thomas Mueller, Ivan Perisić (61 Lucas Hernandez) - Robert Lewandowski.

Eintracht: Kevin Trapp - David Abraham, Martin Hinteregger, Evan N'Dicka - Almamy Toure (66 Danny da Costa), Dominik Kohr (77 Bas Dost), Stefan Ilsanker (77 Lucas Torro), Timothy Chandler - Mijat Gacinović (66 Daichi Kamada), Sebastian Rode - Andre Silva.

Żółte kartki: Perisić, Hernandez (Bayern), Andre Silva, Hinteregger (Eintracht).