Puszcza pokonała Wisłę Puławy w meczu na szczycie. Pierwsza wyjazdowa porażka puławian

Marcin Puka/Kurier Lubelski
Puszcza Niepołomice zimę spędzi jako lider 2. ligi grupy wschodniej
Puszcza Niepołomice zimę spędzi jako lider 2. ligi grupy wschodniej Michał Kalinowski
Piłkarze Wisły Puławy przegrali po raz pierwszy w tym sezonie na wyjeździe. W sobotę, podopieczni Jacka Magnuszewskiego ulegli liderowi drugoligowej tabeli Puszczy Niepołomice 0:2. Mimo, że była to ostatnia kolejka rundy jesiennej, piłkarze Dumy Powiśla jeszcze wyjdą w tym roku na boisko.

21 listopada w zaległym meczu 14. kolejki, puławianie zagrają u siebie z Pelikanem Łowicz. Piłkarze Wisły Puławy na starcie z liderem tabeli Puszczą Niepołomice jechali po trzy oczka. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego w tym sezonie spisują się lepiej w gościach, gdzie jeszcze nie przegrali, dlatego można było być umiarkowanym optymistą.

Pierwsi zaatakowali goście, ale strzał najskuteczniejszego strzelca drugiej ligi Konrada Nowaka był niecelny. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, przy gęstej mgle. Klarownych akcji do strzelenia gola było bardzo mało i pierwsza połowa spotkania zakończyła się sprawiedliwym bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, najpierw strzelał Mateusz Cholewiak, ale Nazar Penkowec nie dał się zaskoczyć. Następnie gra się uspokoiła aż przyszła 69 min spotkania. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował jeden z piłkarzy Puszczy, a Dawid Kałat skierował ją głową do siatki i miejscowi prowadzili 1:0.

Goście próbowali odrobić straty, ale Puszcza dobrze się broniła. Na dodatek zawodnicy z Puław, co kilka minut byli upominani żółtymi kartkami. Wszystkie pięć sędzia z Wrocławia pokazał im w drugiej połowie.

Miejscowi nastawili się na kontry i po jednej z nich w 85 min końcowy wynik spotkania ustalił Sebastian Janik.

- To było dla nas trudne spotkanie i bardzo się cieszymy, że wygraliśmy - mówi autor pierwszego gola Kałat. - Chcieliśmy udowodnić, że zasługujemy na pozycję lidera i to nam się udało.

Mecz był awizowany jako pojedynek najlepszych strzelców ligi: K. Nowaka z Wisły (11 trafień) i Cholewiaka z Puszczy (9 goli). Żaden z nich jednak nie poprawił swojego konta bramkowego. - To nie ma znaczenia. Ważne, że moja drużyna wygrała - twierdzi Cholewiak.

Puszcza Niepołomice - Wisła Puławy 2:0 (0:0)

Bramki: Kałat 69, Janik 85

Żółte kartki: Szymonik - Orzędowski , K. Nowak, Kursa, Wiącek, Pożak

Sędziował: Mariusz Jasina z Wrocławia

Widzów: 600

Puszcza: Stępniowski - Szymonik, Biernat, Księżyc, Tarasek, Strózik, Cholewiak, Kałat (90 Rodin), Ł. Nowak, Janik, Moskwik (86 Paul). Trener: Dariusz Wójtowicz

Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Kursa, Budzyński, Kozieł, Orzędowski (73 Gonczaruk), M. Nowak (87 Jabłkowski), Wiącek, Charzewski (72 Pożak), Martuś, K. Nowak. Trener: Jacek Magnuszewski