Remis na szczycie w grupie D. Wigan podzieliło się punktami z Rubinem

Bartłomiej Szura
W trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia zagra z Trabzonsporem
W trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia zagra z Trabzonsporem Ekstraklasa.net
W meczu grupy D Ligi Europy Wigan Athletic zremisowało z Rubinem Kazań 1:1, a wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie.

Pierwsza połowa wielkim widowiskiem nie była. W pierwszych minutach wydawać się mogło, że to gospodarze będą prowadzić grę, choć teoretycznym faworytem byli zawodnicy z Rosji. Jednak po kwadransie względnego badania sił, goście przeprowadzili kontrę. Mavinga zagrał do Alexander Prudnikova, a ten wykorzystując swój spryt i błąd obrony gospodarzy, znalazł dla futbolówki drogę do bramki. Po tej bramce zawodnicy Rubina spoczęli na laurach i to się zemściło. Gospodarze co prawda potrzebowali kilka chwil aby podnieść się po straconej bramce, ale z czasem poczynać zaczynali sobie coraz lepiej, co przyniosło efekt pod koniec 1 połowy. Uderzenie Powella z około dwudziestu metrów było bardzo dokładne i dało wyrównanie.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Zabrakło tego co najważniejsze, czyli bramek. Oglądaliśmy za to niezliczoną ilość fauli i nerwów. Dobrze, że tym razem arbiter z Niemiec umiał sobie poradzić z niektórymi zachowaniami. Wigan z Rubinem podzielili się punktami, co oznacza, że oba zespoły zachowały swoje wcześniejsze miejsca.