Remis Odry z Bytovią na ostatnią chwilę

Mateusz Węsierski / Dziennik Bałtycki
Odra Opole - Drutex-Bytovia Bytów 1:1
Odra Opole - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 Daria
Odra Opole zremisowała z Bytovią Bytów 1:1. Drużyna Pawła Janasa wyszła na prowadzenie, grając w 9-osobowym składzie, ale w ostatniej chwili gospodarze wyrównali.

W tym spotkaniu Drutex-Bytovia był faworytem i to pewnie dlatego od pierwszych minut Odra rzuciła się do ataku, ale mimo to do końca pierwszej połowy zabrakło skutecznych akcji. Najlepszą szansę zmarnował Wróblewski, który w 72. minucie celując z pięciu metrów przegrał z dobrze dysponowanym bramkarzem gospodarzy.

Fatalne wieści doszły do Pawła Janasa pięć minut później. Kapitan Łukasz Wróbel zobaczył drugą żółtą kartkę, osłabiając swoją drużynę. Na domiar złego w 84. minucie sędzia pokazał Michałowi Pietroniowi drugi żółty kartonik. Gospodarze stanęli przed koniecznością grania w dziewiątkę.
Mimo to Wojtek Pięta w 90. minucie daje prowadzenie Drutexowi-Bytovii. Euforia nie trwała długo, gdyż dwie minuty później Bartosz Pawlak wyrównał. To jeden punkt, którego Odra mogła nie mieć, a jednocześnie akcja, która pozbawiła Drutex-Bytovię trzech punktów.

- Mecz był dramatyczny do samego końca, ale jednocześnie wyrównany i zacięty - ocenił po meczu trener Paweł Janas.

Odra Opole - Drutex-Bytovia 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 - Pięta (90), 1:1 - Pawlak (90+2)

Odra: Krakowiak - Michniewicz, Udarevic, Copik, Nakrosius - Duda (79 Pawlak), Deja, WawrzyniakI (87 Bondziul), Krawiec (87 Zapotoczny) - Kocur, Jarka (64 Krysian)

Drutex-Bytovia: Małkowski - Bojas (74 Pięta), Kazimierowicz (46 Hirsz), Kryszak (82 Kowalski), Mazurkiewicz - Michalski, Pietroń, Szewczyk, Wilczyński - Wróbel, Wróblewski

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin) Widzów: 600