Remis Wybrzeża Kości Słoniowej z Gwineą

Damian Wiśniewski
W pierwszym meczu grupy D Pucharu Narodów Afryki 2015 reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zremisowała z Gwineą 1:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli kolejno Mohamed Yattara i Seydou Doumbia.

Faworytem tego spotkania byli oczywiście Iworyjczycy. Zespół, w którym występują piłkarze znani z boisk angielskiej Premier League i włoskiej Serie A mieli odnieść dość spokojne zwycięstwo w starciu Gwineą.

Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej mieli przewagę w posiadaniu piłki, jednak trudno było im stworzyć sobie okazję podbramkową. Pierwsza miała miejsce dopiero w 17. minucie gry, kiedy z bliskiej odległości bramkarza nie potrafił pokonać Gervinho. Niespełna kwadrans później gracz Romy znów znalazł się w dobrej sytuacji będąc niepilnowanym w polu karnym, ale oddał niedokładny strzał.

W 36. minucie meczu padł gol dla Gwinei. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i niepewnej interwencji iworyjskich defensorów mocny strzał oddał Mohamed Yattara, a bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Do przerwy wynik już się nie zmienił i mieliśmy niemałą niespodziankę.

Trzy minuty po wznowieniu gry Wilfired Bony zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i tylko bardzo dobra interwencja bramkarza sprawiła, że piłka nie wpadła do bramki. W 58. minucie spotkania kontakt z rzeczywistością stracił Gervinho. Napastnik uderzył w twarz Naby Keitę, zobaczył czerwoną kartkę i słusznie wyleciał z boiska.

Po tym zdarzeniu mecz zdecydowanie wyrównał się, a Iworyjczycy choć grali w dziesięciu, to zdołali doprowadzić do wyrównania. W 73. minucie gry po podaniu Bony’ego sam na sam z bramkarzem wyszedł Seydou Doumbia i wykorzystał pewnie tę sytuację. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Wybrzeże Kości Słoniowej dość niespodziewanie straciło punkty.