Reprezentacja Polski U-19 zremisowała z Niemcami 3:3 w eliminacjach do Euro. Biało-Czerwoni trzy razy wygrywali, błysk Drachala

Jakub Jabłoński
Szalony mecz w Bydgoszczy. Polacy trzy razy obejmowali prowadzenie!
Szalony mecz w Bydgoszczy. Polacy trzy razy obejmowali prowadzenie! Arkadiusz wojtasiewicz
Reprezentacja Polski do lat 19 we wtorkowe popołudnie była bardzo blisko zwycięstwa z Niemcami. Ostatecznie mimo trzykrotnego prowadzenia drużyny Wojciecha Urbańskiego Biało-Czerwoni zremisowali z "Die Mannschaft" po szalonym meczu 3:3. Biało-Czerwoni zajęli tym samym trzecie miejsce w grupie i nie awansują na mistrzostwa Europy!

Eliminacje Euro U-19. Polska remisuje z Niemcami!

Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczęli spotkanie z Niemcami i już od 14. minuty prowadzili po golu Juniora Nsangou. Młodzi kadrowicze jednak za długo nie pocieszyli się ze zdobytego prowadzenia. Wyrównanie nadeszło w 22. minucie za sprawą Maurice Krattenmachera.

Podopieczni Wojciecha Urbańskiego jednak nie dali za wygraną i dwie minuty później drugi raz objęli prowadzenie. Tym razem pomocnik Rakowa Częstochowa Dawid Drachal wpisał się na listę strzelców po dograniu Kacpra Śmiglewskiego. 18-latek pokonał bramkarza perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę.

W drugiej części spotkania przyjezdni ponownie wyrównali. Po niefortunnym wyjściu Marcela Mendesa-Dudzińskiego piłka uderzona przez Dżenana Pejcinovicia minęła polskiego golkipera i wpadła do siatki.

Nasza odpowiedź nastąpiła w 78. minucie. Pomocnik mistrza Polski Dawid Drachal skompletował dublet. Jednak radość po golu 18-latka, tak jak zresztą wcześniej, nie trwała długo. Po raz kolejny dał się we znaki Dzenan Pejcinović, który ponownie doprowadził do remisu.

Wynik 3:3 oznacza, że Biało-Czerwoni zajmują trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów. Poza Niemcami wyprzedza ich także Macedonia Północna, z którą na inaugurację Polacy niespodziewanie przegrali 0:2. Polacy tym samym żegnają się z szansami na awans na mistrzostwa Europy do lat 19.

U-19 Polska - Niemcy 3:3 (2:1)
Bramki: Nsangou 14', Drachal 24', 78' - Krattenmacher 22', Dżenan Pejcinović 59', 82'

REPREZENTACJA w GOL24

Internauci nie mieli litości dla reprezentantów Polski za fatalną pierwszą połowę z Mołdawią, po której przegrywaliśmy 0:1, a finalnie zremisowaliśmy mecz "o wszystko" 1:1. Zobaczcie najlepsze memy o niedzielnym blamażu na PGE Narodowym w Warszawie.

MEMY o meczu Polska - Mołdawia. Santos się śmiał, Glik nie d...