Maksymilian Dyśko
Rezerwy Lecha Poznań zremisowały u siebie ze Skrą Częstochowa (1:1).
Rezerwy Lecha Poznań zremisowały u siebie ze Skrą Częstochowa (1:1). Waldemar Wylegalski
Podopieczni trenera Artura Węski w poprzedniej kolejce wygrali z Olimpią Grudziądz 2:1. W piątej serii gier młodzi lechici podejmowali Skrę Częstochowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla lechitów strzelił Kornel Lisman, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Kolejorza. Warto zaznaczyć, że w meczu zagrał Bartłomiej Juszczyk i Maksym Pietrzak, którzy zadebiutowali w drugiej drużynie Lecha od pierwszej minuty.

Pierwsza połowa bez historii

Spotkanie od początku było bardzo ciekawe. Obie drużyny intensywnie atakowały głównie skrzydłami, jednak w pierwszym kwadransie nie udało się oddać celnego strzału. Pierwszą groźną sytuacje stworzyli sobie goście po rzucie wolnym. Z dobrego dośrodkowania skorzystał Oliwier Kucharczyk, lecz jego uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką Mędrali. W 34. minucie podopieczni trenera Artura Węski mogli wyjść na prowadzenie. Prawą stroną ruszył Maciej Orłowski, do jego dośrodkowania starał się dojść Pawłowski, jednak piłka dotarła do Maksyma Pietrzaka. Jego uderzenie obronił Karol Szymkowiak i dalej mieliśmy 0:0. Kilka minut później arbiter główny się nie popisał. Piłkę ręką w polu karnym zagrywał jeden z zawodników gości, ale sędzia nie zareagował. Żółtą kartką został ukarany Artur Węska, za uwagi w kierunku sędziego.

Odważne wejście Lismana dało Kolejorzowi bramkę

Na początku drugiej połowy to goście jako pierwsi zaatakowali. Adam Olejnik uderzał zza pola karnego, jednak niecelnie. Kolejną sytuację sprokurował błąd Ksawery Kukułka, który dał się ograć Przemysławowi Sajdakowi. 23-letni pomocnik popisał się dobrym rajdem i oddał groźny strzał, który przeszedł minimalnie obok bramki. Lechici odpowiedzieli w 62. minucie. Czekała popisał się celnym, otwierającym podaniem do Pawłowskiego, ten jednak oddał zbyt lekki strzał, by zaskoczyć Karola Szymkowiaka. W 72. minucie Lisman przejął niedokładne podanie jednego zawodników ze Skry, wszedł między dwóch zawodników w pole karne, zszedł do boku i oddał strzał w prawy róg bramki. Podopieczni trenera Artura Węski wyszli na prowadzenie. Dziesięć minut później goście odpowiedzieli. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał kapitan Skry – Piotr Nocoń, który umieścił piłkę w siatce po strzale głową. Wynik meczu nie uległ już zmianie i lechici zremisowali drugie spotkanie w tym sezonie. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Radunią Stężyca.

Lech II Poznań – Skra Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: Lisman 72. – Lech II, Nocoń 82. – Skra Częstochowa

Lech II: Mędrala – Orłowski, Wichtowski, Pingot, Kukułka – Żołądź, Nadolski (85. Wolski), Dziuba (60. Niedzielski), Juszczyk (60. Czekała), Pietrzak (60. Lisman) - Pawłowski

Skra Częstochowa: Szymkowiak – Mesjasz, Łabojko, Nocoń (85. Niedbała), Wojtyra (69. Grzelka) – Maćkowiak (61. Winciersz), Kucharczyk, Wypart, Sajdak (61. Wojciechowski), Olejnik – Kubik (69. Ciućka)

Żółte kartki: Pingot 42., Żołądź 46., Juszczyk 59., Wichtowski 87. – Lech II, Adam Olejnik – Skra Częstochowa.

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)