Rozwój Katowice - Gwardia Koszalin 0:0

Dawid Jaśkiewicz
Piłkarze drugoligowej Gwardii Koszalin zremisowali na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:0.

Po siedmiu ligowych porażkach z rzędu, koszaliński zespół jechał do Katowic z zamiarem przerwania złej passy. Gwardziści przystąpili do tego meczu mocno zmobilizowani, co pokazały pierwsze minuty pojedynku. Bramce gospodarzy zagrozili Przemysław Brzeziański i Krystian Przyborowski, lecz między słupkami udanie spisywał się Bartosz Soliński. Po strzale drugiego z wymienionych dobijał jeszcze Adrian Kwiatkowski, a futbolówka powędrowała nad poprzeczką. W końcówce tej części ponownie strzelał jeszcze Przyborowski, lecz i tym razem piłka padła łupem bramkarza katowiczan.

Początek drugiej połowy również należał do drużyny prowadzonej przez Tadeusza Żakietę. Swoich szans szukali Aleksander Januszkiewicz i Adrian Kwiatkowski. Po okresie naporu koszalińskiego zespołu, gra się wyrównała, a kwadrans przed końcem gospodarze wywalczyli rzut karny. Strzał Kamila Bętkowskiego w znakomitym stylu wybronił jednak Adrian Hartleb, co w ostatnich minutach uskrzydliło drużynę z Koszalina.

Gwardziści raz po raz zagrażali bramce Bartosza Solińskiego, lecz golkiper Rozwoju był tego dnia doskonale dysponowany, broniąc m.in. sytuacje "sam na sam" z Michałem Szubertem i Pawłem Łysiakiem. Ci sami gracze mieli również kolejne okazje, podobnie jak Aleksander Januszkiewicz, jednak bramkarz miejscowych został tego dnia niepokonany.

Gwardia: Hartleb - Januszkiewicz, Wojciechowski, Stańczyk, Oleszczuk - Sopel (64. Szubert), Shinmura, Przyborowski (64. Majtyka), Poźniak, Kwatkowski (87. Karbowiak) - Brzeziański (84. Łysiak).