Sandecja ograła Stal. Portugalski snajper zadziwia skutecznością!

Remigiusz Szurek
Rafael Victor w sparingach strzela jak na zawołanie! Czy przełamie się w lidze, w której dotąd nie zdobył gola? Fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w piątek na sztucznej murawie miejscowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pokonali Stal Rzeszów 2:1. Gole dla graczy Dariusza Dudka w starciu z 9. siłą drugiej ligi zdobywali Damian Chmiel i portugalski atakujący Rafael Victor. Dla tego 24-letniego czarnoskórego atakującego, był to już piąty gol w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak przyjezdni. Po strzale Mariusza Sławka piłka trafiła w słupek, z dobitką pospieszył Rafał Maciejewski i pokonał Dawida Pietrzkiewicza. Sądeczanie jeszcze przed przerwą prowadzili 2:1. Najpierw po akcji aktywnego Rafaela Victora gola zdobył Damian Chmiel, następnie Portugalczyk sam z kilku metrów wpisał się na listę strzelców.

Już we wtorek 9 lutego Sandecja rozpocznie obóz przygotowawczy w Rzeszowie, który ma potrwać ponad tydzień. Do ligowych zmagań sądeczanie wrócą w sobotę 27 lutego gdy o godzinie 13 przy Kilińskiego podejmą Miedź Legnica.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Rzeszów 2:1 (2:1)
0:1 Maciejewski 7, 1:1 Chmiel 42, 2:1 R.Victor 45.

Sandecja: Pietrzkiewicz - Dziwniel, Piter-Bućko, Szufryn, Danek - Małkowski, Ogorzały, Kasprzak, Walski, Chmiel – R.Victor.
Ławka rezerwowych: Budzyński, Rubio, Zych, zawodnik testowany, Boczek, Basta, Żołądź, Orzeł.

Stal (I połowa): Kaczorowski - Marczuk, Kostkowski, Góra, Głowacki, Sławek, Michalik, Reiman, Maciejewski, Szczepanek, Goncerz.