Skandal na meczu rezerw Motoru Lublin: Zawodnicy obu drużyn mieli jednakowe koszulki

PUKUS/Kurier Lubelski
Mecz Motoru II Lublin zakończył się skandalem
Mecz Motoru II Lublin zakończył się skandalem Filip Trubalski
W niedzielę, w meczu klasy A, rezerwy lubelskiego klubu miały podjąć Graf-Marinę Zemborzyce. Niestety, sędzia zawodów zmuszony był odgwizdać walkower dla gości, ponieważ gospodarze mieli identyczne koszulki jak goście.

Poza tym nie było Pawła Kamińskiego, trenera Motoru II, a gdy już się pojawił, to okazało się, że zapomniał zabrać ze sobą kart zdrowia zawodników. Motor II drugi już raz został ukarany walkowerem. Jeżeli nastąpi to jeszcze raz, klub zostanie wycofany z rozgrywek.

Kamiński, który jest asystentem pierwszego trenera Motoru Lublin, w sobotę był na meczu pierwszego zespołu z Siarką w Tarnobrzegu. W niedzielę miał poprowadzić rezerwy w meczu z Graf-Mariną. Gdy piłkarze kończyli rozgrzewkę, sędziowie zobaczyli, że obydwie drużyny mają jednakowe stroje. Nie mogli dopuścić do rozegrania spotkania. Według przepisów to goście mają prawo wyboru strojów meczowych. Arkadiusz Onyszko, trener bramkarzy Motoru zdołał przekonać sędziego, żeby poczekali kilka minut na przybycie Kamińskiego, który miał problemy z samochodem.

Wreszcie szkoleniowiec rezerw pojawił się na stadionie Sygnału, ale zapomniał zabrać kart piłkarzy. Sędzia musiał odgwizdać walkower.

- Za zespoły juniorskie i młodzieżowe nie odpowiada Siergiej Michajłow, kierownik Motoru. To pozostaje w gestii trenerów - wyjaśnia Małgorzata Olek, pełniąca obowiązki prezesa Motoru S.A. - To wielki wstyd dla klubu. Zdarzyło się i postaramy się, żeby takie wydarzenia już nie miały miejsca. Na pewno będę rozmawiała o tej sprawie z panem Kamińskim. Czy go surowo ukarzemy? Nie zapominajmy, że zdarzyło się to pierwszy raz, więc każdy ma prawo do drugiej szansy. Niczego nie wykluczam. Na pewno trener powinien zadzwonić wcześniej do zespołu gości i dowiedzieć się w jakich strojach wybiegną na boisko. Nie może być tak, że jest mecz i trening. Obowiązki trzeba rzetelnie wykonywać cały czas. Trzeba przewidywać fakty.

Przypomnijmy, że wcześniej Motor II został ukarany walkowerem 0:3 w meczu w Lublinie z LZS Wierzchowiskami. Sędzia przerwał mecz w 76 minucie przy stanie 0:5 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy, którzy zostali ukarani kilkoma czerwonymi kartkami. W przypadku kolejnego walkowera zespół zostanie wycofany z rozgrywek.