MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Austria - Francja 0:1 na Euro 2024. Do wygranej wystarczył samobój. Kylian Mbappe zalał się krwią

Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Austria - Francja
Mecz Austria - Francja Sylwia Dąbrowa
Francja wygrała z Austrią w pierwszym meczu tych zespołów na Euro 2024. "Trójkolorowi" dopisali bardzo cenne trzy punkty i są blisko awansu do fazy pucharowej. Zobacz skrót spotkania Austria - Francja. W końcówce Kylian Mbappe zalał się krwią po zderzeniu z rywalem.

Bramka z meczu Austria - Francja

Mecz Francji z Austrią nie był porywającym widowiskiem. "Trójkolorowi" strzelali przeważnie niecelnie, a wyręczył ich w 38. minucie Maximilian Woeber, który chcąc przeszkodzić Antoine'owi Griezmannowi dojść do piłki po zagraniu Kyliana Mbappe, skierował ją głową do własnej bramki.

Na początku drugiej połowy Mbappe mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Patrickiem Pentzem. W końcówce meczu, obfitującej w faule i przerwy, Mbappe rozbił nos w starciu powietrznym z jednym z obrońców austriackim, a chwilę później otrzymał żółtą kartkę za to, że bez zgody sędziego wrócił na boisko.

Polacy zagrają z Austriakami w piątek w Berlinie. Dla obu drużyn będzie to mecz o wszystko, ponieważ druga porażka postawi pokonanych w bardzo trudnej sytuacji. Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji. (PAP, oprac. własne)