Skrót meczu Legia Warszawa - Molde 0:3. Żenująca gra, wynik i odpadnięcie z Ligi Konferencji [WIDEO]

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Legia Warszawa zagrała fatalnie i po porażce 0:3 z Molde pożegnała się z Ligą Konferencji na etapie 1/16 finału. Oto skrót najciekawszych akcji meczu, w którym nieoczekiwanie przy Łazienkowskiej strzelali jedynie gości. Po ostatnim gwizdku kibice spod znaku eLki wygwizdali drużynę.

Bramki z meczu Legia Warszawa - Molde

Molde już po pierwszej akcji objęło prowadzenie. Bramkarz Kacper Tobiasz po dośrodkowaniu wybił piłkę przed siebie wprost pod nogi Fredrika Gulbrandsena, który umieścił ją w bramce. Legioniści musieli strzelić teraz dwa gole, aby doprowadzić do dogrywki.

W piątej minucie Tomas Pekhart główkował po rzucie rożnym, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Rafał Augustyniak w 14. min. zdecydował się na odważną próbę z dystansu, ale był bardzo daleki od celu. Następnie spróbował Josue, lecz efekt był podobny.

Gulbrandsen w 21. min. strzelił zza pola karnego i trafił w słupek, a po chwili na 2:0 podwyższył Eirik Hestad. Szanse Legii na uzyskanie pozytywnego wyniku spadły do minimum.

Oceny dla piłkarzy Legii za mecz z Molde. Pięć jedynek

Josue w 34. min. stanął przed szansą, lecz jego strzał pewnie złapał bramkarz Oliver Petersen. Niemal do końca pierwszej połowy legioniści nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony norweskiej drużyny. W doliczonym czasie najlepszą sytuację miał Marc Gual, ale z bliska trafił wprost w bramkarza.

Kibice Legii zaczęli śpiewać: "Gdzie są transfery, Mioduski, gdzie są transfery?", krytykując tym samym właściciela i prezesa klubu za sprzedaż kluczowych piłkarzy i niepozyskanie wartościowych zmienników. Zimą z Legii odeszli Bartosz Slisz i Ernest Muci.

Na początku drugiej połowy Ryoya Morishita dośrodkował wprost na głowę Pekharta, a czeski napastnik zmarnował doskonałą okazję. Kibice ożywili się, gdy Marc Gual umieścił piłkę w bramce, ale ich entuzjazm zgasł, gdy okazało się, że Hiszpan był na spalonym.

Około 60. min. Markus Kaasa strzelił zza pola karnego, jednak piłka przeleciała metr od słupka. Trener Runjaic dokonał ofensywnej zmiany w 62. min., gdy Bartosz Kapustka zastąpił Rafała Augustyniaka. Ponadto Blaz Kramer wszedł za Pekharta.

Kaasa w 67. min. wbiegł w pole karne i podał do niekrytego Gulbrandsena, a norweski napastnik strzelił swojego drugiego gola i podwyższył na 3:0.

Gulbrandsen szukał hat-tricka i chwilę później oddał potężny strzał, jednak tym razem trafił w Tobiasza. W odpowiedzi Legia preprowadziła kontratak. Patryk Kun dośrodkował w pole karne. Obrońcy Molde wybili piłkę do wybiegającego Josue, który uderzył bez przyjęcia, lecz bramkarz był dobrze ustawiony.

Po zakończonym spotkaniu piłkarze zostali wygwizdani przez kibiców. W dwumeczu Legia przegrała z Molde 2:6 i zakończyła swoją przygodę w europejskich pucharach. PAP, Maciej Gach

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Zobacz najlepsze memy o meczu Legia Warszawa - Molde. Stołeczna drużyna w rewanżu straciła bramkę już w 2 minucie, kolejną w 20 i w zasadzie wtedy było po wszystkim.

Najlepsze MEMY o meczu Legia - Molde. Co za katastrofa! Tobi...