Skrót meczu Raków Częstochowa - Sporting Lizbona 1:1 [WIDEO]. "Medaliki" niemal całe spotkanie grały w przewadze jednego zawodnika

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Raków może cieszyć się z pierwszego punktu w Lidze Europy, ale na pewno pozostaje spory niedosyt. "Medaliki" już od 8. minucie grały w przewadze jednego gracza po czerwonej kartce. Niestety gola udało się zdobyć dopiero w końcówce, dlatego zabrakło czasu na strzelenie decydującej bramki.

Bramki z meczu Raków - Sporting [WIDEO]

Na początku meczu napastnik przyjezdnych Gyokeres przy linii bocznej sfaulował kapitana i stopera rywali Zorana Arsenicia. Sędzia początkowo pokazał mu żółtą kartkę, ale po analizie wideo zmienił decyzję i wyjął czerwony kartonik.

Arsenic, który w minioną niedzielę wrócił do gry po dwumiesięcznej przerwie spowodowane urazem, nie mógł kontynuować gry. Gościom osłabienie nie przeszkodziło w objęciu prowadzenia. Po dośrodkowaniu Pedro Goncalvesa głową piłkę do siatki skierował Sebastian Coates.

Drugą część świetnie mogli "otworzyć" gospodarze, gdyby Jean Carlos z trzech metrów zdołał wpakować piłkę do bramki. Częstochowianie, być może zachęceni tą sytuacją, albo okrzykami ich trenera zza linii bocznej, ruszyli do przodu z dużą chęcią. Piłkarzom obu zespołów w przeprowadzeniu dokładnych akcji przeszkadzało śliska murawa. Poradził sobie z tym problemem rezerwowy napastnik mistrza Polski Fabian Piasecki. Cztery minuty po wejściu na boisko z bliska pokonał golkipera rywali po podaniu Władysława Koczergina.

Raków Częstochowa - Sporting Lizbona 1:1

• Bramki: 0:1 Sebastian Coates (14, głową), 1:1 Fabian Piasecki (79),
  • Żółte kartki: Raków – Gustav Berggren, Władysław Koczergin, Jean Carlos, ; Sporting – Sebastian Coates, Ousmane Diomande.
  • Czerwona kartka: Sporting: Viktor Gyokeres (8, faul),
  • Sędzia: Anastasios Papapetrou (Grecja)
  • Widzów: 9688.
  • Raków: Vladan Kovacevic – Bogdan Racovitan, Zoran Arsenic (14. Jean Carlos), Milan Rundic – Fran Tudor, Władysław Koczergin (86. Ben Lederman), Gustav Berggren, Srdjan Plavsic – Marcin Cebula (75. Bartosz Nowak), Ante Crnac, John Yeboah 75. Fabian Piasecki).
  • Sporting: Franco Israel – Ousmane Diomande, Goncalo Inacio, Sebastian Coates – Ricardo Esgaio, Hidemasa Morita, Morten Hjulmand (90. Daniel Braganca), Matheus Reis (90. Nuno Santos) – Marcus Edwards (58. Paulinho), Viktor Gyokeres, Pedro Goncalves (58. Geny Catamo).

LIGA EUROPY w GOL24

Raków Częstochowa zdobył pierwszy punkt w europejskich pucharach. Mistrz Polski zremisował 1:1 ze Sportingiem Lizbona. "Medaliki" obudziły się zbyt późno, aby wygrać spotkanie i dopisać trzy "oczka". Zobacz najlepszy MEMY po tym spotkaniu.Klikaj strzałkę w prawo!

MEMY po meczu Raków Częstochowa - Sporting Lizbona. Mistrz P...