Sparing: Hutnik Nowa Huta - CWKS Resovia 2:4

Marcin Trzyna
Hutnik Nowa Huta - CWKS Resovia 2:4
Hutnik Nowa Huta - CWKS Resovia 2:4 Adidas
Hutnik przegrał sparingowe spotkanie z Resovią 2:4. Rzeszowianie już do przerwy prowadzili 3:0 po golach Dawida Kaszy, Dawida Pałysa-Rydzika oraz samobójczym trafieniu Przemysława Antoniaka.

Resovia objęła prowadzenie w 17. minucie spotkania, gdy Norberta Jasowicza pokonał Dawid Kasza. Po chwili Dawid Pałys-Rydzik w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Hutnika i Resovia prowadziła już 2:0. W 35. minucie samobójczego gola zdobył Przemysław Antoniak i do przerwy rzeszowianie wygrywali z "Hutnikami" 3:0. Po zmianie stron dwie bramki dla Hutnika zdobył 22-letni Mariusz Sierakowski i drużyna z Małopolski mogła powalczyć o remis. Jednak w 87. minucie bramkę dla "Pasiaków" zdobył Radosław Adamski i Resovia mogła cieszyć się z kolejnego sparingowego zwycięstwa.

Hutnik zajmuje 4. miejsce w 3. lidze świętokrzysko-małopolskiej, natomiast Resovia plasuje się na 3. pozycji w 3. lidze lubelsko-podkarpackiej. Hutnik ligowe zmagania rozpocznie już w następną sobotę (12 marca), z kolei rzeszowianie zainaugurują rundę wiosenną 19 marca.

Bramki: Mariusz Sierakowski 2 - Dawid Kasza, Dawid Pałys-Rydzik, Przemysław Antoniak (bramka samobójcza), Radosław Adamski

Wyjściowe składy:

Hutnik: Norbert Jasowicz – Przemysław Antoniak, Michał Dudek, Damian Guzik, Mateusz Niechciał – Michał Guja, Mateusz Kotwica, Sebastian Jacak – Mateusz Gamrot, Mariusz Sierakowski, Michał Nawrot.

Resovia: Marcin Pietryka – Kamil Kmiotek, Mirosław Baran, Przemysław Żmuda, Tomasz Ciećko – Dawid Kasza, Łukasz Świst, Konrad Domoń, Dawid Pałys-Rydzik, Michał Daniel – Bartłomiej Buczek.