Sparing: Korona Kielce - Slovan Liberec 2:3

Marcel Olczyk
Pavol Stano otworzył wynik meczu
Pavol Stano otworzył wynik meczu Tomasz Łaszcz (Ekstraklasa.net)
Piłkarze Korony Kielce podczas swoje pobytu w Ajia Napa na Cyprze, rozegrali mecz sparingowy z aktualnym mistrzem Czech - Slovanem Liberec. Zespół z Ekstraklasy przegrał 2:3.

Dwaj zawodnicy wypożyczeni z Korony

Mecz rozpoczął się dla kielczan wyjątkowo dobrze. Już w 2. minucie po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry bramkę zdobył stoper - Pavol Stano. Popularny "Panocek" po dokładnym dośrodkowaniu mógł cieszyć się z kolejnej bramki w barwach Korony.

W 22, minucie bramką dla czeskiego Slovana Liberec odpowiedział Michael Rabuciś. Do końca pierwszej połowy wynik mecz nie uległ zmianie, dopiero w 60. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Jiri Fleisman, tym samym dając prowadzenie swojej drużynie.

Piętnaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry nowy gracz Korony - Bartosz Kwiecień popisał się doskonałym prostopadłym zagraniem, po którym Łukasz Sierpina znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Cztery minuty później na prowadzenie znów wyszła drużyna Slovana Liberec, po rzucie rożnym piłkę w siatce kielczan umieścił Josef Sural.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Korona Kielce musiała uznać wyższość mistrza Czech. Była to pierwsza porażka kielczan na zgrupowaniu na Cyprze. Poprzednie dwa sparingi zakończyły się wygraną 1:0 z Mordowią Sarańsk oraz remisem 1:1 z Botewem Płowdiw.

Korona Kielce - Slovan Liberec 2:3 (1:1)
Bramki:
Pavol Stano 2', Łukasz Sierpina 75' - Michael Rabusić 22', Jiri Fleisman 60', Josef Sural 79'

Korona Kielce: (I połowa) Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Mateusz Bodzioch, Tomasz Lisowski - Łukasz Jamróz, Paweł Zawistowski, Vlastimir Jovanović, Michał Janota, Paweł Sobolewski - Maciej Korzym. (II połowa) Wojciech Małecki - Krzysztof Kiercz, Piotr Malarczyk, Tadas Kijanskas, Kamil Sylwestrzak - Łukasz Sierpina, Bartosz Kwiecień, Marcin Cebula, Artur Lenartowski, Tomasz Foszmańczyk - Marcin Żewłakow

Slovan Liberec: Premysl Kovar - Ondrej Kusnir, Radoslav Kovac, Milos Karisik, Jiri Fleisman - Serhij Rybałka, Lubos Husek (75' Moustapha N'Diaye), David Pavelka, Jiri Stajner (64' Josef Sural), Martin Frydek - Michael Rabusić (64' Vojtech Hadascok)