Sparing: Pogoń Siedlce - Dynamo Brześć 4:1

Sebastian Chmielak
Dawid Kosidowski
W dzisiejszym sparingu pierwszoligowa Pogoń Siedlce mierzyła się z występującym w białoruskiej ekstraklasie Dynamem Brześć. Mecz zakończył się zwycięstwem siedlczan 4:1. Dla biało-niebieskich gole strzelali: Krystian Wójcik, Marcin Paczkowski, Kamil Dmowski oraz Adrian Dziubiński. Dla ekipy gości bramkę zdobył Roman Wasiluk.

Mecz rozpoczął się od chaotycznej oraz niedokładniej gry z obu stron. Dopiero po kilkunastu minutach gry, pierwszy strzał na bramkę gości oddał Antonio Calderon. Uderzenie Hiszpana zza pola karnego nie sprawiło problemów Dmitrijowi Dudarowi, który złapał futbolówkę. Siedlczanie wyszli na prowadzenie w 37. minucie. Piłka dośrodkowywana przez Jarosława Ratajczaka została zbyt krótko wybita przez jednego z defensorów Dynama, a do piłki dopadł Krystian Wójcik, który mocny strzałem z kilku metrów pod porzeczkę dał prowadzenie gospodarzom. Kilka minut później Marcin Paczkowski podwyższył na 2:0 ładnym strzałem zza pola karnego. Goście z Białorusi nie oddali na bramkę Mateusza Tobjasza żadnego strzału w pierwszej odsłonie.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, ale więcej miejsca na boisku stwarzało okazje do kontr drużynie przyjezdnej. Jedną z nich wykończył Roman Wasiluk zmniejszając prowadzenie Pogoni. Pierwszoligowiec jednak zdołał dwa razy trafić jeszcze do siatki gości. Najpierw piłkę obrońcy odebrał Kamil Dmowski, który potem pokonał z kilkunastu metrów bramkarza, a w 85. minucie akcję Chirriego wykończył Adrian Dziubiński ustalając wynik spotkania na 4:1 dla siedlczan. 73 minuty w barwach Pogoni zagrał był napastnik Pogoni Szczecin - Donald Djousse.

W środę biało-niebiescy rozegrają kolejny sparing, a przeciwnikiem będzie IV-ligowa Polonia Warszawa.

POGOŃ SIEDLCE: 5. Mateusz Tobjasz (46, 93. Jacek Kozaczyński) - 16. Łukasz Wójcik, 17. Przemysław Rodak (46, 7. Daniel Dybiec), 2. Tomasz Lewandowski, 15. Jarosław Ratajczak - 27. Michał Ogrodnik (46, 13. Chirri), 6. Marcin Paczkowski (59, 11. Adrian Dziubiński), 14. Nico Chietino, 19. Krystian Wójcik (52, 26. Dawid Dzięgielewski), 8. Antonio Calderón (74, 4. Kamil Dmowski) - 9. Donald Djoussé (73, 20. Piotr Krawczyk).

DYNAMO BRZEŚĆ: 33. Dmitrij Dudar (46, 26. Aleksandr Nieczajew) - 15. Władimir Szczerbo, 5. Eduard Żewnierow, 4. Jewgienij Kłopockij, 11. Andriej Szemruk - 7. Andriej Sołowiej (78, 6. Dmitrij Mulkiewicz), 8. Dienis Kowalewskij, 21. Jurij Pawlukowiec, 2. Aleksandr Diemieszko - 10. Roman Wasiluk, 17. Wadim Kurłowicz (64, 16. Pawieł Pampucha).