Sparing: Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:2

Łukasz Zub
Przemysław Pitry zdobył dwie bramki w sparingu rozegranym w Sosnowcu
Przemysław Pitry zdobył dwie bramki w sparingu rozegranym w Sosnowcu Arkadiusz Gola/Polskapresse
Zagłębie Sosnowiec przygotowujące się do startu w grupie zachodniej 2. ligi, przegrało mecz kontrolny z GKS-em Katowice 1:2. Dwie bramki dla GieKSy zdobył były gracz klubu z Sosnowca, Przemysław Pitry.

Czytaj również: Górak: To jest taki zawód, że trzeba mieć grubą skórę

Wysoka temperatura panująca na stadionie Ludowym w Sosnowcu nie pozwalała na zaprezentowanie przez zawodników pełni swoich możliwości. Pierwsza połowa była dość wyrównana. W drugiej połowie, a dokładnie w 61. minucie, na boisku w barwach GKS-u pojawił się Przemysław Pitry i już siedem minut później po strzale głową pokonał Marcina Suchańskiego. W 72. minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Szatan. Już po trzech minutach ponownie na prowadzenie wyszedł GKS i znów do siatki trafił Pitry. Do końca spotkania wynikł nie uległ zmianie.

- Spotkanie było ciężkie, obie drużyny są w okresie przygotowawczym i nie było łatwo. Temperatura też nie była zbyt ciekawa, by w nie wiadomo jakim tempie rozgrywać spotkanie. Na pewno cieszą sytuacje i bramki. Mecz mógł się podobać, były poprzeczki, były słupki. Jak na ten etap przygotowań to nie był zły sparing - powiedział po zakończeniu spotkania bohater katowiczan, Przemysław Pitry.

W barwach Zagłębia wystąpiło czterech testowanych zawodników: Mateusz Broź (Flota Świnoujście), Paweł Lesik (Ruch Chorzów) oraz Kameruńczycy - Boris Tataw i Thierry Yangue. Natomiast w GKS-ie wystąpili sprawdzani Michał Ciarkowski (Warta Poznań) oraz Przemysław Trytko (Polonia Bytom).

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:2 (0:0)
0:1 - Przemysław Pitry 68'
1:1 - Tomasz Szatan 72'
1:2 - Przemysław Pitry 75'

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Wieczorek (46' Marcin Suchański) - Wołodymyr Ostrouszko, Wojciech Białek, Sławomir Jarczyk (46' Adrian Marek), Adrian Pajączkowski (61' Mateusz Gleń) - Dawid Ryndak (61' Tomasz Szatan), Łukasz Matusiak (46' Boris Tataw; 71' Marcin Sierczyński), Marcin Lachowski (61' Michał Cyganek), Mateusz Broź (46' Paweł Lesik) - Michał Grunt (46' Thierry Yangue), Rafał Jankowski

GKS Katowice: Robert Hauffe (46' Witold Sabela) - Alan Czerwiński, Adrian Napierała, Mateusz Kamiński (61' Jacek Kowalczyk), Damian Kaciczak (72' Bartosz Sobotka) - Michał Ciarkowski (72' Grzegorz Goncerz), Dieme Yahiya (46' Kamil Cholerzyński; 57' Dieme Yahiya; 83' zawodnik testowany), Bartłomiej Babiarz (46' Bartosz Nowak), Dominik Kruczek (46' Marcin Pietroń), Madrin Piegzik (72' Krzysztof Wołkowicz) - Przemysław Trytko (61' Przemysław Pitry)