Tomasz Ryzner
Podrażniona porażką w Niecieczy Stal Rzeszów podejmie w sobotę Podbeskidzie Bielsko Biała. Rywal jest niebezpieczny - wygrał trzy razy na wyjeździe Paweł Dubiel
Po 1:2 w Niecieczy stalowcy zajmują 12. lokatę w tabeli zaplecza ekstraklasy. To kompletnie nie zaspokaja ambicji biało-niebieskich, którzy celują co najmniej w miejsca barażowe. Na tej pozycji znajduje się Podbeskidzie, które w sobotę zamelduje się na Hetmańskiej.

Rywale mają nieco dziwny bilans - z siedmiu meczów wygrali cztery, ale z tego aż trzy na obcych boiskach. Strzelili osiem bramek, tracąc jedynie pięć. Tylko krakowska Wisła ma lepszą obronę (4 stracone gole).

- Nie spodziewam się szalonych ataków Podbeskidzia. Ich styl jest raczej bardziej zachowawczy, więc można oczekiwać piłkarskich szachów - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Daniel Myśliwiec, szkoleniowiec zespołu z Hetmańskiej. - Mam przeczucie, że nie będzie to wymiana ciosów.

Trener stalowców wskazuje na różnicę taktyki Podbeskidzia w obronie i ataku. - W obronie grają systemem cztery, dwa, trzy, jeden, ale gdy atakują, w tyłach zostaje trzech defensorów, dwóch pomocników, a w ofensywie działa pięcu piłkarzy. Musimy zwrócić na to uwagę.

W ofensywie zespołu z Bielska Białej rej wodzi Kamil Biliński, były król strzelców ekstraklasy. Na razie strzelił trzy bramki, ale obrońcy z Hetmańskiej muszą mieć na niego baczenie.

Nie będziemy skupiać się na jednym zawodniku, co nie znaczy, że nie zwrócimy uwagi na Kamila . Analizujemy sposób gry naszego rywala i mamy pomysł na grę. Chcemy wykorzystać wolne przestrzenie, przewagi na boisku, zagrać skutecznie i zgarnąć komplet punktów

podkreśla szkoleniowiec biało-niebieskich

Synoptycy przewidują, że w sobotę w Rzeszowie będzie lekko pochmurna pogoda, a temperatura sięgnie 31 stopni. Warunki do gry będą w miarę dobre, ale niewykluczone, że sędzia zarządzi jedną, albo ze dwie przerwy na uzupełnienie płynów.

- Pogoda będzie taka sama dla obu zespołów - zaznacza trener zespołu z Hetmańskiej. - Chodzi o to, aby grać na swoich warunkach, na swoich zasadach. Nie możemy wybijać piłki. Musimy kontrolować grę.