Tomasz Ryzner
W Lublinie Stal bramek nie strzeliła, ale trener Marek Zub dał pograć wielu piłkarzom spoza podstawowego składu motorlublin/facebook
W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Stal Rzeszów przegrała w Lublinie z tamtejszym Motorem 0:2. W składzie biało-niebieskich brakło kilku ważnych zawodników.

Oba gole zdobył dla gospodarzy Michał Żebrakowski, wychowanek Stali Rzeszów, który 7 stycznia skończył 27 lat. Piłkarz od dziewięciu lat zarabia na chleb poza Rzeszowem (m.in. Lechia Gdańsk, Siarka Tarnobrzeg, Arka Gdynia, Wigry Suwałki), ale w rozwinięciu skrzydeł przeszkadzają mu kontuzje.

Obecnie pan Michał jest w pełni sił i dał to odczuć macierzystemu klubowi; pierwszą bramkę zdobył po rozegraniu rzutu rożnego (21. min), drugiego po skutecznym pressingu Motoru i asyście Dawida Kasprzyka (32. min).

Po meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, który biało-niebiescy przegrali 1:4.

W składzie Stali brakło kilku piłkarzy. Adler Da Silva rehabilituje nogę i wróci do pełnego treningu w lutym.) Jesus Diaz dochodzi do siebie po operacji palca. Cesara Pena ma kłopot z powrotem z Kolumbii ze względów formalnych. Wskutek kontuzji tylko 5 minut na boisku wytrwał Franciszek Polowiec.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 2:0 (2:0)

Bramki: Żebrakowski dwie.

Skład - I połowa: Raciniewski - Synoś, Kościelny, Oleksy, Simcak - Polowiec (5' Baj), Kądziołka, Danielewicz - Łyczko, Prokić, Postupalskyi.

Skład - II połowa: Wrąbel - Warczak, Paśko, Góra, Wachowiak - Łysiak, Bukowski, Thill - Kłos, Salamon, Hrosu.