Stal Rzeszów wygrała drugi mecz z rzędu. Bytovia Bytów pokonana [RELACJA]

Łukasz Pado
Łukasz Pado
Krzysztof Łokaj
Piłkarze Stali Rzeszów w końcu zaczęli wygrywać. Tym razem drużyna z Hetmańskiej pokonała u siebie Bytovię Bytów 2:1, bo była skuteczna zarówno w obronie, jak i w ataku. Tego ostatniego dotychczas brakowało biało-niebieskim, ale wygląda na to, że ten klopot mają już za sobą.

Zwycięskiego składu nie zmienia się i tej dewizy trzyma się Stal Rzeszów. Trenerzy Marcin Wołowiec i Krzysztof Łętocha posłali do boju tych samych graczy, którzy zaczynali zwycięski mecz Stali w Wejherowie.

W pierwszej akcji zaatakowała Bytovia, goście mieli wolnego z okolic narożnika pola karnego Stali, ale ani w tej, ani w kolejnej akcji nie zmusili do wysiłku Wiktora Kaczorowskiego. Z czasem inicjatywę przejęli miejscowi. Postraszyli rywali, ale na to, żeby zdobyć gola, to było za mało. Bytovia próbowała kontrować i tak w 28. minucie piłka minęła nieznacznie bramkę Stali. O włos od wpakowania jej do siatki był Czubak, ale nie sięgnął lecącej piłki nogą.

W 33. minucie świetną okazję wypracował sobie Głowacki. Wykorzystał zamieszanie po starciu Deleu z Plewką i pognał z piłką, mijając po drodze na kilku metrach trzech rywali. W decydującym momencie stracił jednak nieco równowagę i strzelił niecelnie. Niedługo potem aktywny obrońca Stali dopiął swego. Powoli budowaną akcję miejscowych przyspieszył Goncerz, odegrał do Michalika, ten trafił, ale w Gostomskiego z dobitką pospieszył Głowacki i było 2:0.

Stal nie zamierzała się okopywać przed własnym polem karnym, by tylko bronić wyniku. W 52. minucie Głowacki z wolnego wrzucił wysoką piłkę w pole karne Bytovii, tam najwyżej wyskoczył Kostkowski, zagrał ją do Pląskowskiego, a ten z kilku metrów błyskawicznie oddał celny strzał i było 2:0.

Stal Rzeszow - Bytovia Bytów 2:1 [RELACJA]

2 liga. Stal Rzeszów - Bytovia Bytów 2:1 (1:0) [ZDJĘCIA]

W odpowiedzi Feruga obił słupek Stali. Rzeszowianie przez kolejne dwadzieścia minut skutecznie odpierali wszelkie próby rywali, samemu stwarzając zagrożenie pod bramką gości. Ciekawą akcję przeprowadził w 67. minucie Głowacki, ale wrzuconej przez niego piłki w pole karne nie sięgnął Pląskowski. Dobrze zorganizowaną defensywa Stali w końcu zaczęła pękać.

Spore ożywienie w szeregach przyjezdnych wprowadził Piotr Giel. Najpierw dostał świetne podanie od Ferugi, ale mimo dogodnej okazji spudłował. Potem trafił jeszcze w boczną siatkę, a kilka minut później nieznacznie pomylił się Kwiatkowski. W końcu obrona Stali pękła. W 78. minucie po rożnym, piłkę zagrał Kwiatkowski, a w środku najwyżej wyskoczył Czubak i Kaczorowski został pokonany. Napastnik Bytovii mógł pokusić się o drugie trafienie, ale jego strzał głową obronił golkiper Stali. Ofensywa gości przybierała na sile, ale w 87. minucie sprawę mógł załatwić... oczywiście Głowacki. Z ostrego konta próbował zaskoczyć Gostomskiego, ale bramkarz gości był czujny.

Stal Rzeszów - Bytovia Bytów 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Głowacki 40, 2:0 Pląskowski 52, 2:1 Czubak 78.

Stal: Kaczorowski 6 - Trznadel 6 zk, Kostkowski 6, Góra 6, Głowacki 8 - Michalik 6 (80 Jarecki), Szeliga 7, Kotwica 6 zk, Plewka 6 zk (61 Kłos zk) - Pląskowski 6, Goncerz 6 (66 Reiman). Trenerzy Krzysztof Łętocha i Marcin Wołowiec.

Bytovia: Gostomski - Deleu, Piekarski zk, Mamić, Bąk (58 Giel), Bielawski zk, Feruga, Lech (58 Kwiatkowski zk), Zawistowski, Amayaw, Czubak zk. Trener Adrian Stawski.