MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Szwajcaria wyrzuciła Włochy z Euro 2024. Beznadziejna gra mistrzów Europy

Jacek Czaplewski
Szwajcaria - Włochy 2:0
Szwajcaria - Włochy 2:0 PAP/EPA
Mistrzowie Europy poza burtą Euro 2024. Włochy odpadły już w 1/8 finału, przegrywając w koszmarnym stylu ze Szwajcarią 0:2. Widowisko w Berlinie obejrzało ponad 68 tys. kibiców. Bezbłędnie sędziował Szymon Marciniak, który tym występem zwiększył swoje szanse na pozostanie w turnieju. Jutro Szwajcarzy poznają rywala w ćwierćfinale.

Euro 2024. Wynik meczu Szwajcaria - Włochy 2:0

Z mistrzowskiej Italii pozostały tylko wspomnienia. Dziś drużyna w zasadzie nie istniała na boisku. Przed przerwą nie oddała nawet jednego celnego strzału. Za to straciła bramkę.

Dobrze zorganizowani Szwajcarzy, którzy eliminacjach zajęli miejsce za Rumunią, objęli prowadzenie w 32 minucie. Wtedy składną akcję w polu karnym wykończył Remo Freuler.

Szymon Marciniak bezbłędnie poprowadził mecz Szwajcaria - Włochy. Zostanie na Euro 2024?

Po wszystkim było już w 46 minucie. Zaraz po zmianie stron padła bowiem druga bramka. Ładnym strzałem popisał się wcześniejszy asystent, Ruben Vargas.

- Włosi są bezradni. Nie są w stanie czegokolwiek wykrzesać. Nie mają kompletnie pomysłu, sił, szybkości. Ja tak apatycznej Italii dawno nie widziałem. Gdzie ta Italia sprzed trzech lat - pytał w 60 minucie meczu komentujący dla TVP Dariusz Szpakowski.

Gol na 1:0 - Freuler:

W drugiej połowie Szwajcaria miała sporo szczęścia (słupek po główce odgrywającego do bramkarza Fabiana Schära), a Włosi wyłącznie pecha (słupek gdy kopnął Gianluca Scamacca, na dodatek ze spalonego).

Dla Szwajcarii to drugi ćwierćfinał Euro z rzędu. Trzy lata temu wyeliminowała w 1/8 finału Francję (po rzutach karnych), by następnie odpaść przeciw Hiszpanii. Poprzednie mistrzostwa kończyła w grupie albo w ogóle się na nie nie kwalifikowała.

W przyszłą sobotę (6 lipca) Szwajcaria zagra ćwierćfinał. Jej rywalem będzie zwycięzca jutrzejszego meczu Anglia - Słowacja. Początek o godzinie 18:00. Dziś natomiast czeka nas jeszcze spotkanie Niemcy - Dania.

Gol na 2:0 - Vargas: