0

0 2 połowa

0 karne

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• Niesamowity był to mecz. Łzy Cristiano Ronaldo i radość Portugalii. Portugalczycy w meczu o półfinał zagrają z Francją.

• Portugalia w ćwierćfinale Euro 2024!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bernardo Silva trafia!!!

• Coś niesamowitego!!! Diogo Costa ponownie broni rzut karny! Tym razem strzelał Benjamin Verbić!

• Bruno Fernandes trafia! 2:0 dla Portugalii!

• Diogo Costa znowu broni rzut karny!!! Jure Balkovec załamany!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Cristiano Ronaldo tym razem wykorzystuje rzut karny!!!

• Diogo Costa broni uderzenie Josipa Ilicicia!!!

• Zaczynamy wojnę nerwów, seria rzutów karnych!

• Ostatni gwizdek Daniele Orsato! Będziemy mieli rzuty karne!

• Doliczona 1 minuta.

• Jedna z ostatnich akcji Portugalii, nieudana wrzutka w pole karne.

• Natomiast Nelson Semedo zastąpił Joao Cancelo.

• Dwie zmiany w zespole Portugalii. Ruben Neves wszedł za Pepe

• Pepe stracił piłkę jako ostatni obrońca, z piłką ruszył Benjamin Sesko i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

• Żan Celar ruszył z kontratakiem, ale osamotniony - stracił piłkę.

• Josip Ilićić uderzył wprost w mur.

• Rzut wolny dla Słowenii tuż przed polem karnym Portugalii.

• Jan Oblak faulowany przez Cristiano Ronaldo.

• Jure Balkovec także z napomnieniem.

• Joao Cancelo z żółtą kartką.

• Jaka Bijol ukarany żółtą kartką.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

• Josip Ilicić zastąpił Tima Maksa Elsnika.

• Cristiano Ronaldo zalał się łzami. Nie może uwierzyć w to, co się stało.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki! Wciąż bez bramek!

• Jan Oblak obronił rzut karny Cristiano Ronaldo!!!

• Rzut karny dla Portugalii! Diogo Jota faulowany w "szesnastce" Słowenii!

• Jon Gorenc Stanković ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka w pole karne Słowenii, ale spokojnie interweniował Jan Oblak.

• Portugalia nie ma pomysłu na rozmontowanie defensywy Słowenii.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego - bez zagrożenia.

• Benjamin Verbić oddał strzał z dystansu, ale trafił w rywala i będzie tylko rzut rożny.

• Obraz gry nie ulega zmianie. Portugalia rozgrywa piłkę.

• Zaczynamy dogrywkę!

• Koniec podstawowego czasu gry. Będziemy mieli dogrywkę!

• W odpowiedzi atak Słowenii, ale spokojnie interweniował portugalski bramkarz.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Jan Oblak faulowany przez Cristiano Ronaldo.

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 4 minuty.

• Cristiano Ronaldo znalazł się w polu karnym Słoweńców, jego strzał obronił Jan Oblak! To mógł być decydujący moment meczu!

• Benjamin Verbić zmienił Petera Stojanovicia.

• W drugiej połowie Portugalia nie atakuje tak intensywnie, jak przed przerwą. Zapowiada się na dogrywkę.

• Bruno Fernandes potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

• Portugalia rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika.

• Portugalia rozpocznie z rzutu wolnego po faulu na Pepe.

• Roszada także u Portugalczyków. Francisco Conceicao zmienił Rafaela Leao.

• Natomiast Jon Gorenc Stanković pojawił się w miejsce Jana Mlakara.

• Dwie zmiany u Słoweńców. Żan Celar zastąpił Andraża Sporara

• Cristiano Ronaldo ponownie niecelnie uderzył z rzutu wolnego.

• Portugalia utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Diogo Jota zastąpił Vitinhę.

• Zadymiło nam się na stadionie we Frankfurcie. Kibice odpalili środki pirotechniczne.

• Benjamin Sesko ruszył z indywidualną akcją - uderzył niecelnie.

• Portugalia rozgrywa piłkę w środku pola, nie potrafi jednak przedostać się pod bramkę Słowenii.

• Zakotłowało się w polu karnym Słowenii, ale João Palhinha z bliska trafił wprost w rywala.

• Cristiano Ronaldo potężnie huknął z rzutu wolnego! Świetnie interweniuje Jan Oblak!

• Rzut wolny dla Portugalii. Już piłkę w ręce wziął Cristiano Ronaldo.

• Prostopadłe podanie do Benjamina Sesko. Gracz Słoweńców na spalonym.

• Joao Cancelo wpadł w pole karne Słowenii, minął rywala, ale zagrał niecelnie.

• Zaczynamy drugą połowę meczu Portugalia - Słowenia!

• Piłkarze obu reprezentacji wracają na murawę Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Znakomita akcja Portugalii, Rafael Leao zagrał przed pole karne, tam znalazł się João Palhinha i mocnym strzałem trafił w słupek!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy doliczone co najmniej 2 minuty.

• Benjamin Sesko zdecydował się na strzał z dystansu, ale Diogo Costa spokojnie interweniował.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale nieudane.

• Błyskawiczna kontra Słoweńców - skończyło się na rzucie rożnym.

• Cristiano Ronaldo zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta. Znów niecelnie.

• Żan Karnicnik ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

• Portugalia ponownie naciska coraz mocniej. Chce objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą.

• Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego minimalnie spudłował!

• Vanja Drkusić ukarany żółtą kartką.

• Piłka powędrowała w pole karne Słowenii, skutecznie interweniował Jan Oblak.

• Następne dośrodkowanie w pole karne Słowenii. Tym razem sędzia odgwizdał spalonego.

• Wrzutka w "szesnastkę" Słoweńców - bez zagrożenia.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Słowenii. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Na razie Portugalia nie potrafi zaskoczyć dobrze ustawionej defensywy Słowenii. Zaczyna się frustracja u faule.

• Nuno Mendes potrzebuje chwili dla siebie po starciu z rywalem.

• Portugalia nieco zwolniła. Słowenia odparła pierwszą z nawałnic.

• João Palhinha faulowany w środku pola. Słowenia na razie wygląda bezradnie.

• Kolejna wrzutka w pole karne Słoweńców. Portugalia naciska coraz mocniej.

• Bernardo Silva świetnie wrzucił w pole karne rywala, ale tam Cristiano Ronaldo minimalnie minął się z piłką.

• Wrzutka w pole karne Słowenii tym razem bez zagrożenia.

• Błąd defensywy Słowenii, skończyło się na rzucie rożnym.

• Kolejne zagrożenie w polu karnym Słowenii, tym razem jednak żaden z Portugalczyków nie zdołał oddać strzału.

• Pierwsza ofensywna akcja Słowenii, ale Andraż Sporar na ewidentnym spalonym.

• Zakotłowało się w polu karnym Słowenii, ale Ruben Dias uderzył niecelnie.

• Znakomite dośrodkowanie Bruno Fernandesa, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

• Portugalia zaczęła mocno, ale na razie słoweńska obrona dobrze ustawiona.

• Rozpoczynamy mecz Portugalia - Słowenia!

• Piłkarze obu reprezentacji pojawili się na murawie Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Arbitrem głównym spotkania Portugalia - Słowenia będzie Włoch Daniele Orsato. Na liniach pomagać mu będą rodacy Ciro Carbone i Alessandro Giallatini, natomiast sędzią technicznym będzie Norweg Espen Eskås. System VAR obsługiwać będą Włosi Massimiliano Irrati i Paolo Valeri oraz Niemiec Marco Fritz.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Słowenii:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Portugalii:

• Portugalia ze Słowenią grały już ze sobą w tym roku. Oba zespoły zmierzyły się w marcu w meczu towarzyskim, który niespodziewanie zakończył się zwycięstwem Słoweńców 2:0. Jednak spotkania towarzyskie rządzą się swoimi prawami i w poniedziałkowy wieczór we Frankfurcie będziemy świadkami całkowicie innego meczu.

• Naprzeciw stanie reprezentacja Słowenii, która w gronie najlepszych szesnastu reprezentacji Europy znalazła się dość niespodziewanie. W meczu z Portugalią nie zagra Erik Janża z Górnika Zabrze, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

• Portugalczycy już po dwóch meczach fazy grupowej byli pewni awansu do 1/8 finału. W ostatnim meczu grupowym w mocno zmienionym składzie przegrali z Gruzją, ale wciąż są jednym z faworytów do wygrania całego turnieju. Cristiano Ronaldo jeszcze nie zdobył bramki na Euro 2024, więc jest coraz bardziej głodny strzelania goli.

• Witamy serdecznie! Znamy już pięciu ćwierćfinalistów Euro 2024. Kto zostanie szóstym szczęśliwcem, który zamelduje się w tej fazie turnieju? Na relację z meczu Portugalia - Słowenia zaprasza Państwa Bartosz Głąb!